Мобільний додаток

Держслужбовців, яким не треба сидіти на роботі з 9:00 до 18:00, доцільно перевести на контракт — Валерій Тертичка

26.09.2019 р., 16:20

Нова державна служба, яка передбачає перехід до 7% усіх державних службовців на контракт, має куди розвиватися. Якщо службовець може робити свої завдання вдома та надсилати їх електронною поштою, йому немає потреби сидіти з 9:00 до 18:00 в офісі, його доцільно переводити на контракт. Про це Українському радіо заявив політолог, професор, доктор наук з державного управління Валерій Тертичка.

Програма:
Ведучі:

"Стара державна служба базувалася на сталості та тяглості, коли найдосвідченіший службовець міг підійматися всіма щаблями вверх. Це доводилося до абсурду, коли людина все життя підвищувала свою кваліфікацію, вдосконалювалася і в результаті виходила на пенсію. І найдосвідченішими ставали ті, хто вийшов на пенсію і ділився своїм досвідом. На сьогодні ситуація змінилася. І перезавантаження влади зводиться до того, що якщо ти відповідаєш кваліфікаційним вимогам, якщо ти проходиш за конкурсом, який умовно є незалежним, то ти можеш зайняти цю посаду. На сьогодні ми маємо міністра, якому 29 років, але це політичні посади. Якщо говорити про державну службу, то в нас є когорта державних службовців, які прийшли за конкурсом і до цього не працювали на державній службі", — розповів Валерій Тертичка.

 

За його словами, державна служба для молоді є досить сильним викликом: "Державна служба — це випробування мідними трубами, випробування на виживання, при тому досить тривале. Якщо говорити про бізнесменів, то є відмінності між бізнесом та державним публічним управлінням. В управлінні треба служити людям, які завжди незадоволені тим, що ти зробив".

 

"Мотивація в кожного своя. Наприклад, в багатьох країнах розвинений волонтерський рух, який у нас також розвивається. Тим більше, європейці на нову державну службу виділили фінансову підтримку, що для молоді досить суттєво. Тут має бути рішення для кожної людини, чому варто це робити", — підкреслює професор.

 

Також Валерій Тертичка вважає, що частину державних службовців, яких можна перевести на контакт, варто переводити: "Наразі на контрактну основу можна буде перевести до 7 % усіх державних службовців, а самі контракти укладатимуться максимум на 3 роки. Ці контракти дуже схожі на ті, що укладають з викладачами навчальних закладів. Якщо ти його не виконав — його не продовжують. Питання в тому, що наступним кроком, який би хотіли втілити в державній службі — це, так звана, робота на віддалі або подовжений день: коли ви можете виконати якесь завдання вдома і відправити його електронною поштою. Не обов'язково сидіти з 9:00 до 18:00, відсиджувати цей час. Тих службовців, які можуть так працювати, доцільно перевести на контракт".

Фото Українське радіо 

Держслужбовців, яким не треба сидіти на роботі з 9:00 до 18:00, доцільно перевести на контракт — Валерій Тертичка

Новини по темі