Мобільний додаток

"Спочатку їх всіх звільнимо": Чумак про реформування органів прокуратури

24.09.2019 р., 14:45

Головний військовий прокурор, заступник генпрокурора Віктор Чумак в ефірі Українського радіо розповів, як реформуватимуть органи прокуратури та як створюватимуть Офіс генпрокурора.

"Ми спочатку їх всіх звільнимо. Мова йде не про переатестацію. Генеральна прокуратура залишається. Офіс генерального прокурора створюється паралельно. Генпрокуратура просто залишається працювати до тих пір, поки не буде сформований Офіс генерального прокурора, поки там не будуть набрані кадри в рамках переатестації, набору нових кадрів", – сказав він.

За його словами, у військовій прокуратурі більшість працівників – це "нормальні люди, які "пашуть" в полях".

"Але є частина – які поставили комерційний обіг кримінальних проваджень на своє власне збагачення. Цих людей треба прибрати з органів прокуратури, набрати нових, – тих, хто чесний і нормальний, – перевірити всіма доступними засобами", – сказав він, додавши, що йдеться не лише про чесність, але й про перевірку професійності, майнового стану.

Віктор Чумак зазначив, що після набуття чинності законодавчих змін почнеться затвердження структури Офісу, всієї прокуратури на рівні обласних і окружних, штатний розпис і розпочнеться переатестація та набір нових кадрів. 

"Разом з тим, буде і передача справ від старої Генпрокуратури до нової. Буде створена нова спеціалізована прокуратура у сфері протидії злочинам проти національної безпеки й оборони. Люди, які з військової прокуратури захочуть перейти до нової, будуть проходити справедливу переатестацію. На організаційні заходи вистачить три місяці, для повного набору і запуску цього буде мало. Після того, як новий Офіс генпрокуратури почне працювати, вступить в дію наказ про ліквідацію військової прокуратури", – пояснив він.

Читайте також – Чумак: топсправи повинні бути розслідувані, але потрібен час для зміни кадрів

19 вересня Верховна Рада схвалила закон про реформування органів прокуратури. Документ передбачає реформування Генеральної прокуратури України в Офіс генерального прокурора, ліквідацію військових прокуратур, але при цьому встановлює право генерального прокурора у разі потреби утворювати спеціалізовані прокуратури. Закон також передбачає зменшення максимальної кількості працівників органів прокуратури з 15 000 до 10 000 осіб.

Закон набирає чинності наступного дня після його оприлюднення в офіційній пресі.

Віктор Чумак, фото - facebook.com

"Спочатку їх всіх звільнимо": Чумак про реформування органів прокуратури

Новини по темі