Мобільний додаток

Як запобігти застуді — пояснює біологиня

20.09.2019 р., 15:41

Коли приходить холодна пора року, то збільшується ризик застуди. Ми весь час стикаємося із збудниками хвороб, але майже завжди даємо їм відсіч. Як зберегти здатність боротися з інфекцією і запобігти хворобам, чи треба пити якісь пігулки? Про це говорили в ефірі Радіо Культура.

Програма:
Ведучі:

Перше, що ми можемо зробити, це щоразу мити руки та ніс, коли приходимо з вулиці. Це зменшує ризик захворіти на 45%.

Далі — можна зробити щеплення від грипу. Вакцинація від того штаму вірусу, який буде поширеним саме цього сезону, має знизити можливість захворювання на 60%. Таке щеплення можна зробити в поліклініці безкоштовно. Особливо це потрібно дітям, вагітним жінкам та людям літнього віку. Їм категорично не можна хворіти на грип! Тому вже зараз дізнайтеся більше про вакцинацію від грипу у свого сімейного лікаря!

Також уникайте переохолодження, стресу і сильного виснаження. Якщо таке вже сталося — постарайтеся добре зігрітися, розслабити тіло та відновити сили. Чаї з чебрецем, імбиром, корицею, кардамоном чи гвоздикою добре зігріють, покращать настрій, а отже, допоможуть здолати віруси.

Більше гуляйте і навіть бігайте надворі. Це покращить кровообіг у ногах та носі, і підготує судини до правильної реакції на зміну температур — тобто загартує тіло. Прогулянки знижують стрес і сприяють утворенню вітаміну D. Тим самим вони зміцнюють імунну систему.

Головне на прогулянці — правильно вдягатися: легко, зручно і тепло. Верхній одяг має захищати від вітру та дощу. До тіла має щільно прилягати один шар одягу (наприклад, термобілизна), а на нього слід одягнути вільне вбрання. Це створить шар повітря, що вас грітиме!

А от пігулки пити не варто. Здоровим людям не можна пити імуномодулятори. Вітаміни та мікроелементи найкраще отримувати з їжі, наприклад: яблук, моркви, капусти, зеленої цибулі, томатного соку, гарбузового насіння!.. Лимони та апельсини корисні не скільки вітаміном С, скільки ефірними оліями, які додають бадьорості та знищують віруси.

Фото pixabay.com 

Як запобігти застуді — пояснює біологиня

Новини по темі