Мобільний додаток

Керівник Центру розвитку туризму назвав найцікавіші для туристів маяки, до яких варто відкрити доступ

16.09.2019 р., 14:05

У Мінінфраструктури прийняли рішення розширити перелік маяків, до яких пускатимуть туристів. Це рішення прокоментував, з точки зору користі для туризму, директор Центру розвитку туризму України Володимир Царук.

Маяки України відтепер не тільки забезпечуватимуть безпеку на морі, а і прийматимуть до себе туристів, аби ті могли ознайомитися з їхньою роботою. Для відвідування в Україні вже доступно 4 маяки: Воронцовський маяк в Одесі, Передній Сіверсів маяк у Миколаєві, Генічеський і Станіславо-Аджигольський Задній маяки в Херсонській області.

Таке рішення прийнято на основі світової практики, адже маяки — це не тільки навігаційні об'єкти, а і культурна та історична спадщина України. Про це йдеться в повідомленні міністра інфраструктури України Владислава Криклія.

Воронцовський маяк. Фото: Вікіпедія

Зазначається, що до Міністерства інфраструктури надходило багато звернень з проханням відкрити саме маяки для відвідування, тому Мінфраструктури пропонує розширити перелік відкритих маяків.

За словами Володимира Царука, який є директором Центру розвитку туризму України, екскурсії на маяках — дуже цікава річ. 

"На Херсонщині ще років 10 тому було розроблено проєкт "Маяки Херсонщини". Тобто було нанесено на карту всі маяки, які є. Але залишалася проблема для туристів, щоб їх відвідати. Тобто, їх можна було сфотографувати, але щоб піднятися нагору, потрібно було дуже багато просити дозволів і узгоджень, тому що це — об’єкт прикордонників, метеорологічної служби, він охороняється", — пояснює директор центру.

До переліку цих маяків не увійшов найцікавіший, на думку експерта, який знаходиться на Херсонщині.

Джарилгацькі маяки. Фото: Укрінформ

"На острові Джарилгач є два маяки: один відомий, створений за проєктом Ейфеля (старий, на нього не можна піднятися). А поруч, біля нього, є більш сучасний, але теж дуже цікавий об’єкт, куди, в принципі, час від часу, коли є дозвіл, піднімаються туристи. От звідси відкривається вражаюча панорама цього острова", — розповідає Володимир Царук.

Також він згадує Аджигольський маяк, який нині не працює і відіграє роль радше історичного об’єкту. Був збудований за проектом Ейфеля, і знаходиться прямо в лимані.

Аджигольський маяк. Фото: Vseua

"Це дуже цікава місцина, і туристи із задоволенням відвідували б маяк. Але, по-перше, доплисти до нього є проблемою, а друга найбільша проблема була — отримати дозвіл. Тому цей об’єкт для туристів абсолютно ніяк не використовується. Сподіваюся, що з цим рішенням туристів там значно побільшає, і цей маяк увійде до карти маяків України", — говорить Володимир Царук. 

Те, що маяки збереглися, за словами експерта, відкриває перспективи і для міжнародного туризму. Тож таке рішення, яке спрощує їх відвідування, може стати поштовхом для залучення більшої кількості туристів, а туристичний бізнес відреагує на таке рішення дуже швидко.

Фото: Бердянський маяк/Ukrainer
Керівник Центру розвитку туризму назвав найцікавіші для туристів маяки, до яких варто відкрити доступ

Новини по темі