Мобільний додаток

Льодовики, озонові діри та кислотні дощі у танці: хореографи-екоактивісти поставлять унікальний перформанс

14.09.2019 р., 12:20

Розповісти про екологічні проблеми людства мовою пластики тіла на театральній сцені взялися хореографи. Про деталі постановки "The 7even" розповіли в ефірі Радіо Культура театральний режисер Олександр Білера та представник Національного природного парку "Голосіївський", природоохоронник Андрій Хрутьба.

Мистецький екоактивізм, а саме поєднання театру, мистецтва і екології пропонують хореографи в рамках нового еко-проекту. Театр сучасної драми і комедії разом з випускниками п'ятого курсу університету Грінченка створили проект, який називається "The 7even", тобто 7 днів. 

"За 6 днів Бог створив світ, на сьомий день він подивився на ту красу, яку він створив. Питання в тому, наскільки ж ми, люди, зможемо цю красу зберегти, або навпаки — зруйнувати,— говорить режисер Олександр Білера. — Тексту в проекті нема, є пластика тіла, де актор є елементом природи — живої чи неживої. Ми проходимо через декілька етапів впродовж цієї історії пластично-хореографічного перформансу, споглядаємо за цією картиною і співпереживаємо. Таким чином ми доходимо до певних моментів, і перед нами постає питання, хто ми, і що ми тут робимо. Якщо ми тут не гості, а якщо ми — діти цієї планети, то чому ми так з нею вчиняємо?".

У перформансі піднімаються питання глобального потепління, руйнування льодовиків, кислотних дощів, озонових дірок, засухи, нестачі води, забруднення поліетиленом, забруднення викидами газів. 

Актори за допомогою акторської гри та пластики, гри світла та іншого інструментарію метафорично передають певні стани природи, які бачить, відчуває і переживає глядач. Всі ролі цих природних явищ та об’єктів грають люди, є навіть один актор, який грає роль Апокаліпсису.

Природоохоронник Андрій Хрутьба з точки зору активіста  зазначає, що говорити про такі речі мовою мистецтва, мовою пластика тіла — дуже доцільно та важливо. 

“Ми розуміємо, що є проблема, є причини і є наслідки. Треба працювати якраз з причинами більшості тих екологічних проблем, які зараз є. Це є саме людська діяльність, яка походить від свідомості, від того, чи замислюємося ми над нашими вчинками, чи відходимо світоглядно від культури споживання. Це є кроком до вирішення екологічних проблем, тобто не прибирати сміття, а робити так, щоб сміття не було", — говорить природоохоронник. 

Музика підібрана по темі, написав її закордонний автор, імені якого поки не називають. Також музику супроводжує ряд специфічних звуків, які створюють відповідний настрій. 

Побачити екологічний перформанс можна буде у неділю, 15 вересня о 19:00 у Театрі сучасної драми та комедії в Києві.

Фото: афіша проєкту

Льодовики, озонові діри та кислотні дощі у танці: хореографи-екоактивісти поставлять унікальний перформанс

Новини по темі