Мобільний додаток

"Це була Сізіфова праця" – режисер Сергій Павлюк про постановку "1984"

9.09.2019 р., 16:48

У середині серпня у київському театрі на Подолі відбулася прем’єра вистави "1984". Про її постановку розповів театральний режисер Сергій Павлюк.

Програма:
Ведучі:

Сергій Павлюк написав, що вистава поставлена за п’єсою, написаною драматургом Майклом Джином Салліваном за всесвітньо відомим романом-антиутопією "1984".

"Я дуже люблю [цей] роман. Я читав його ще коли був пацанчиком, як кажуть, а потім перечитував його вже після армії. Це матеріал, який ти сприймаєш через призму свого росту, і коли ти стаєш дорослішим, ти по-іншому сприймаєш цей матеріал, – пояснив Сергій Павлюк. – Коли мені запропонували поставити цю виставу, я погодився не подумавши, одразу дав згоду".

Як розповів режисер-постановник, з цим матеріалом були серйозні проблеми.

"П’єса написана у такому, плакатному, стилі, вона дуже розмовна. Її було дуже цікаво читати. Але робити за нею постановку було дуже складно, тим більше, Салліван заборонив без його дозволу викидати навіть одне слово. Його умови: жодних телеекранів, жодних технічних пристроїв, мінімальний реквізит, і костюми такі, які носять люди там, де ставиться вистава, – поділився режисер. – Це американці, це їхній стиль сприйняття театру: п’ятеро людей на сцені розмовляють, і шостий голос постійно втручається у їхню розмову, і по факту нічого не відбувається".

Це був справжній виклик для режисера. У результаті, розповів Сергій Павлюк, до оригінальної п’єси була дописана друга дія.

"Я сподіваюся, що Салліван не образиться, – говорить він. – Відтоді, як ця п’єса п’ять місяців тому потрапила мені до рук, я займався лише нею, і вдень і вночі. І коли нарешті відбулася прем’єра, я видихнув. Це була Сізіфова праця: я приносив свої ідеї, підіймався з ними від Контрактової до театру на Подолі, на репетиції з акторами усе розбивалося в пух і прах і я скочувався пізно вночі донизу, без жодних сил. Але воно того вартувало".

Нагадаємо, 22 серпня у Театрі на Подолі відкрився театральний сезон. Він розпочався з вистави "1984" за п'єсою Майкла Джина Саллівана.

Фото - theatreonpodol.com

"Це була Сізіфова праця" – режисер Сергій Павлюк про постановку "1984"

Новини по темі