Мобільний додаток

"Княжа родина" у Софії Київській розважатиме гостей квестами, екскурсіями та історичними виставками

6.09.2019 р., 16:59

З 6 до 8 вересня в Національному заповіднику Софія Київська відбудеться вже третій культурно-мистецький фестиваль для усієї родини під назвою "Княжа родина". Концерти, виставки, майстер-класи, квести, кінопокази, тематичні екскурсії та лекції — про подію розповіли в ефірі Радіо Культура організатори фестивалю Кіра Петрачик, заступниця з культурно-просвітницької роботи, та Святослав Яринич, дослідник відділу культурно-освітньої та експлуатаційної роботи Національного заповідника Софія Київська.

Організатори фестивалю зазначають, що просто неба у самому серці Києва можна буде доторкнутися до мистецтва, яке пройшло крізь віки.

Кіра Петрачик розповідає, що дати проведення фестивалю "Княжа родина" (6, 7, 8 вересня) обрали, виходячи з того, що це вже початок осені — всі повертаються в Київ, і цілі родини можуть приділити час відвідуванню Національного заповідника Софія Київська. Сьогодні на його території відкрили чотири виставки. Також на вечір заплановано 5 театралізованих екскурсій, на які була попередня реєстрація. Екскурсія називається "Ніч в Софії. В пошуках Ярослава". Над їх розробкою працювало творче об’єднання, яке підійшло до справи дуже неординарно.

Щодо програми фестивалю, за основну мету організатори обрали — підкреслити міжнародну культурну і політичну відкритість України до Європи, до світу. 

Оскільки заповідник Софія Київська, його основним об'єктом є Собор святої Софії — найдавніша пам'ятка архітектури монументального мистецтва не тільки в Східній Європі, а і в Західній, якщо брати християнську культуру. Собор — це пам'ятка не лише архітектури. Це пам'ятка історії, пам'ятка князів, за яких він будувався, Володимира та  Ярослава, які вели дуже активну міжнародну, культурну, економічну і військову політику. 

Святослав Яринич називає цей фестиваль своєрідною презентацією на початку навчального року освітніх можливостей музею. Він буде цікавим досить широкому колу людей. 

Для дітей, при чому, починаючи з народження, організатори теж підготували дуже багато заходів.

8 вересня об 11:00 відбудеться концерт для наймолодшої групи відвідувачів під музику європейських композиторів, який розрахований на батьків та малюків "Княже весілля Міленіум".

Саме на фестивалі відбудеться апробація нової освітньо-пізнавальної програми "Мудре царство Шарлеманя: звірі відомі і невідомі". Це нова програма, яка побудована на розповіді про видатного дослідника-зоолога Шарлеманя, який досліджував світські фрески Софії Київської. І завдяки цій програмі діти дізнаються про тваринний світ у давній Русі і зможуть для себе знайти щось цікаве в самому Софіївському соборі.

Діти також зможуть взяти участь у квесті, вивчаючи одночасно історію та будову території.

Ще однією особливістю фестивалю є інклюзивність, зорема, програма "Мудре царство Шарлеманя" буде адаптована для відвідувачів з вадами слуху. 

"Княжа родина" у Софії Київській розважатиме гостей квестами, екскурсіями та історичними виставками

Новини по темі