Обирай пісні. Визначай переможця

Діана Попова про акцію FreeSentsov під час фіналу Ліги Чемпіонів: мистецтво — це шанс достукатися до всього світу

3.09.2019 р., 17:35

Через мистецтво деколи найлегше достукатися до кінцевого спостерігача та перенести його в категорію людей, які співпереживають. Тому мистецька акція FreeSentsov під музику Мирослава Скорика в рамках фіналу Ліги Чемпіонів в 2018 році була шансом достукатися до всього світу. Про це Радіо Культура розповіла директор департаменту культури КМДА Діана Попова.

"Для мене поєднання культури та політики в акціях дійсно є не просто частиною моєї роботи. Через мистецтво, через почуття деколи в найлегший спосіб можна достукатися до кінцевого спостерігача, і до тих, хто вважає, що проблеми країни десь там, нагорі. Особливо людей, які знаходяться в Києві, я намагаюся темою мистецтва переносити зі спостерігачів через почуття в тих людей, які будуть співпереживати", — розповідає Діана Попова.

За її словами, одним з таких способів була музика Скорика, яку використали під час відзначення Дня Києва минулого року на сцені УЄФА, коли день міста збігся в часі з фіналом Ліги чемпіонів: "Ми якраз через мистецтво зрозуміли, що це є наш шанс, для того, щоб достукатися до всього світу і зробити акцію FreeSentsov. Мені здається, саме мелодія Скорика стала тим оформленням, через яке ми зробили це відеозвернення і музичне звернення до всього світу, для того, що є для нас найважливішим".

Директор департаменту звертає увагу на реакцію УЄФА на акцію: "Очільники УЄФА, ясно, реагували у свій спосіб, який їм зрозумілий. Адже фінал Ліги чемпіонів, який відбувався в Києві, був за декілька місяців перед початком Чемпіонату світу, який відбувався в Росії. Тому будь-які акції політичного гатунку вони сприймали дуже жорстко. Але ми розуміли, що те, про що ми говоримо, є понад політикою, адже це є людські цінності. Коли ми розуміємо, що люди безневинно страждають, ми саме через таку понадполітичну організацію розуміли, що це є накращий спосіб достукатись. І саме слогани "RussiaFreeSentsov" ми достукалися, мені здається, набагато важливіше".

"Щодо того, наскільки такі акції впливають на міжнародну спільноту. Я стикаюся і з пересічними громадянами в своїх закордонних поїздках, і так само з офіційними особами, які приймають нас. Тому я завжди намагаюся, коли їду у відрядження, вбирати футболки, які говорять про те, що для нас є важливим. І, звичайно, вони реагують, вони питають, вони підтримують. Тому що мої контакти вони в сфері культури, яка завжди знаходиться поза політичними подіями, але вони на міжлюдському рівні завжди сприймають у всіх європейських країнах. Вони підпримують і навіть так само вбирають такі самі футболки. Тому що вони завжди говорять про те, що людська справедливість має бути вища за політичні амбіції. Але якщо музика і мистецтво можуть допомогти донести цю думку, треба використовувати такий метод", — підсумувала Діана Попова. 

ФОТО: Українське радіо

Діана Попова про акцію FreeSentsov під час фіналу Ліги Чемпіонів: мистецтво — це шанс достукатися до всього світу

Новини по темі