Мобільний додаток

Влад Троїцький був "практично безальтернативною зіркою" премії Стуса — Курков

29.08.2019 р., 18:56

У Києві 28 серпня відбулася церемонія нагородження лауреата Премії імені Василя Стуса. Лауреатом став театральний режисер, засновник театру Дах та автор проєктів DakhaBrakha, Dakh Daughters і ЦеШо Влад Троїцький. В ефірі Українського радіо письменник, президент Українського ПЕН-клубу Андрій Курков розповів про цьогорічного лауреата і про церемонію нагородження.

Програма:
Ведучі:

Андрій Курков назвав Влада Троїцького одним з лідерів української культури та українського суспільства. За його словами, цього року Влад Троїцький був "практично безальтернативною зіркою" премії Стуса, хоча розглядалися й інші претенденти.

"Це людина знакова для української культури, людина, яку я особисто знаю 25 років. Я думаю, що всі чули або його прізвище, або те, що він створив своїми руками, своїми думками і своїми проєктами. Це Влад Троїцький: театральний режисер, засновник театру-студії ДАХ. Це той, хто створив проєкти DakhaBrakha, Dakh Daughters, ЦеШо. Це засновник і головний режисер фестивалю ГогольФест, який починався в Києві, а тепер охоплює всю Україну", – розповів Андрій Курков.

Влад Троїцький багато зробив для розвитку українського суспільства та об'єднання його у єдиному культурному просторі, зазначає Андрій Курков.

"Це людина, яка не звертала зі свого обраного шляху, яка створювала контент для України та суспільства – культурний контент, який має об’єднати українців. Це людина, яка опікується створенням загальноукраїнського національного культурного простору. Це людина поза системою Міністерства культури. Це людина, яка не вміє домовлятися з чиновниками, але яка може не спати по кілька днів, аби довести свій проєкт до кінця. Це цільна особистість, яка повністю відображена у власній творчості", – наголосив Андрій Курков.

Вже сьогодні зранку Влад Троїцький вилетів до Парижа, щоб втілити свій міжнародний проєкт.

Премія імені Василя Стуса присуджується щороку українським авторам за особливий внесок у культуру та стійкість громадянської позиції. 

Ця премія заснована 1989 року Українською асоціацією незалежної творчої інтелігенції (УАНТІ) на чолі з Євгеном Сверстюком. Український ПЕН-клуб вирішив узяти на себе справу продовження традиції. За 30 років її лауреатами стали: Опанас Заливаха, Михайлина Коцюбинська, Василь Овсієнко, Іван Світличний, Мирослав Маринович, Володимир В’ятрович, Марія Бурмака, Сашко Положинський, Святослав Вакарчук, Тарас Компаніченко, сестри Тельнюк, Олександра Коваль, Сергій Жадан.

Фото Женя Перуцька

Влад Троїцький був "практично безальтернативною зіркою" премії Стуса — Курков

Новини по темі