ДругаРіка

Екс-міністр Павло Шеремета: до кінця року інфляція не ростиме, але на її зміни впливатимуть публічні заяви

27.08.2019 р., 08:23

Ексміністр економіки Павло Шеремета вважає, що в Україні до кінця року буде однозначний показник інфляції, але застерігає, що на цей показник можуть впливати заяви представників команди президента.

"Все йде до того, але в нас також в країні бувають заяви… якщо подивитися і на сплески інфляції, і на сплески процентних ставок, коли бізнес-партнер нинішнього президента, один з українських олігархів, сказав, що може не треба виплачувати борги. Тоді був сплеск і по відсоткових ставках, воно пізніше це вилилось і в інфляцію. Тут (важливо), які будуть заяви звучати і від кого. От це команда президента чи не команда президента", – сказав він.

Екс-міністр зазначає, що в Україні справді був, напевно, один з найуспішніших кварталів за останні чи не 10 років.

"Тут тільки наступний квартал може показати, чи це просто такий спалахах, чи це тенденція. Передбачувати наступний квартал я не беруся хоча б однієї причини: я не знаю, який буде уряд, не знаю, які будуть перші рішення. Це матиме гіганське значення", – переконаний Шеремета.

У січні Держслужба статистики повідомляла, що зростання споживчих цін в Україні в 2018 році, вперше з 2013 року, сповільнилося до однозначного показника і становило 9,8%. У липні, за даними НБУ, у річному вимірі інфляція становила 9,1%. 

Новини по темі