Мобільний додаток

"Таке враження, що вся нація зібралась тут" — Мирослав Гай про Марш Захисників

24.08.2019 р., 16:42

Марш захисників, який пройшов сьогодні з нагоди Дня Незалежності у столиці України, вразив навіть досвідчених військовослужбовців та активістів. Офіцер резерву ЗСУ, керівник благодійного фонду "Мир і Ко" Мирослав Гай та волонтер, військовослужбовець десантно-штурмових військ ЗСУ Маруся Звіробій в ефірі Українського радіо поділилися своїми враженнями від маршу.

Сьогодні на честь Дня Незалежності столицею крокував Марш захисників  альтернативний захід, який у відповідь на відмову президента проводити військовий парад ініціювали військові, ветерани та волонтери, а також родини загиблих.

Маруся Звіробій і Мирослав Гай розповіли, що вражені масштабом заходу.

"Я веду себе так, як ведуть себе всі українці у кожному випадку, коли державі загрожує якась небезпека. Вони самі себе організовують, вони самі знають, що робити, знають, що постити, вони запросять своїх друзів, своїх підписників. Ми всі знаємо, що нам робити, нас не зупинити", — пояснює Маруся Звіробій і наголошує, що організація маршу ще раз продемонструвала єдність українців. 

Мирослав Гай стверджує, що бачив сльози на очах учасників маршу і що марш був дуже велелюдним.

"Там були всі мої колеги, по 95-тій бригаді, всі мої друзі по фонду, волонтери, резервісти, ветерани, вони всі сьогодні тут! У мене немає жодної знайомої людини, яка пішла б на державне свято. Зі мною в колоні були мої найулюбленіші товариші з родинами, дівчата, наші волонтерки, всі-всі-всі. Людей так було багато, що виникло враження, що вся нація зібралась тут", говорить військовий.

Читайте також  Василь Вовкун про святкування Дня Незалежності: в сьогоднішній день війни парад — необхідна складова

Учасники маршу пройшли бульваром Шевченка та Хрещатиком та заспівали спільно на Майдані Незалежності гімн України. За неофіційними даними, їх було близько 15 тисяч осіб. 

У поліції поінформували, що у святкуваннях Дня Незалежності в Києві взяли участь 50 тисяч людей. Проте правоохоронці не уточнювали, про учасників якого заходу — Ходи гідності чи Маршу захисників — йдеться.

Фото: UA: Новини

"Таке враження, що вся нація зібралась тут" — Мирослав Гай про Марш Захисників

Новини по темі