Мобільний додаток

Підозра складена з порушеннями, вихід Юрія Гримчака із СІЗО є "питанням часу" — адвокат

19.08.2019 р., 13:10

У справі Юрія Гримчака є багато процесуальних помилок, зокрема і в тому, що підозра складена з порушенням вимог українського законодавства. Про це в ефірі Українського радіо заявила адвокатка Гримчака Тетяна Матяш.

"Підозра Юрія Гримчака нічим не підтверджена, взагалі можна сказати, що передбаченої законом підозри на сьогоднішній день немає. А отже тримання його під вартою вже є незаконним", — вважає адвокатка.

Окрім того, вона нагадує, що у повідомленні про підозру було неправильно вказано по-батькові Гримчака.

"Підозра складена з порушенням вимог українського законодавства — там не зазначена шкода взагалі — суми в гривнях там взагалі немає. Всі суди вимагають, щоб їм надавали еквіваленти в гривнях, а не в доларах, тому що грошова одиниця нашої країни є гривня", — пояснює Тетяна Матяш. 

 

На думку сторони захисту, це дає право апелювати щодо підстав обрання запобіжного заходу і затримання Гримчака.

Оскільки це злочин проти власності, там обов’язково має бути власник майна, тобто, потерпіла особа. Такої особи прокурори не виявили, і зазначили про це в ході судового засідання. Тож наразі правова позиція захисту досить міцна, адвокатка називає його вихід із СІЗО "питанням часу".

"Я вважаю, що він вийде з СІЗО, і я не впевнена, що ця справа дійде до розгляду по суті. Це питання часу. В нього взагалі 60 діб всього лише обраний запобіжний захід, тож термін обраний рішенням суду, але ми сподіваємося, що це відбудеться раніше, будемо сподіватися, що в апеляції до нас дослухаються і винесуть справедливе рішення  в межах закону", — вважає адвокатка.

Нагадаємо, заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрія Гримчака та ще одну особу підозрюють у шахрайстві в особливо великих розмірах. Начебто вони вимагали понад $1 млн за дозвіл на забудову території, яка належить до пам'яток культурної спадщини. Прокурори кажуть, що з'ясували це під час розслідування справи про напад на депутата Тетяну Черновол.

Деснянський райсуд Чернігова обрав Юрію Гримчаку запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 13 жовтня або застави 6 мільйонів гривень. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 12 років з конфіскацією майна.

Фото: Юрій Гримчак/Politeka

Підозра складена з порушеннями, вихід Юрія Гримчака із СІЗО є "питанням часу" — адвокат

Новини по темі