Мобільний додаток

Політика водної блокади Криму дає результати — професор Бабін

14.08.2019 р., 16:05

Поведінка кримських чиновників щодо ситуації з водою в анексованому Криму показує, що політика водної блокади півострову з боку України дає свої результати. Про це в ефірі Українського радіо розповів професор, доктор юридичних наук Борис Бабін.

Програма:
Ведучі:

"Хотілося б констатувати, що нарешті російський офіціоз визнав проблему з нестачею води для господарства Криму, що їхня політика розподілу води виявилась фейком", — зазначив Борис Бабін. 

За його словами, вже є дві серії заяв, в яких окупаційна влада Криму спочатку запевняла, що води річки Дніпро — російські, а пізніше — що існує міжнародний канал, яким Україна має постачати воду на півострів:

"Проте зазначу, що це внутрішній канал і його експлуатація не має впливати на жодну державу, крім України. Проте, навіть якщо уявити, що це міжнароний канал, в законодавстві немає зобов'язань, які б регулювали користування штучними гідрологічними об'єтами. Україна, звісно, може укладати угоди з сусідами щодо використання водних об'єктів, проте це добровільні процеси. Але коли РФ з самого початку, не чекаючи переговорів, називає Північно-кримський канал міжнародним, це завершення переговорів. Адже це не розмови про воду, а чергова спроба легалізації анексії Криму". 

"Тому ми можемо констатувати, що політика водної блокади Криму дає результати, адже Росія не має жодної тактики виходу з цієї ситуації", — наголошує професор.

Підсумовуючи, він знову звертає увагу, що Україна не має жодних економічних чи екологічних зобов'язань щодо каналу: "Ми маємо брати участь лише в гуманітарних питаннях, адже ми країна, яка поважає міжнародні зобов'язання. Проте тоді переговори мають відбуватися геть в іншому ключі". 

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що окупаційна влада Криму має намір звернутися до Росії щодо ініціювання переговорів з Україною щодо пропуску з території України на півострів вод річки Дніпро. 

ФОТО: Ліга.net

Політика водної блокади Криму дає результати — професор Бабін

Новини по темі