Більше новин
- 21:20
- "Я не залишуся осторонь". Юлія Федір про Український культурний фонд, співпрацю держави з приватним сектором і сучасну українську культуру
- 15:40
- МВФ поліпшив економічний прогноз для України та світу. Що це означає для простих українців?
- 13:45
- "Продаж помади впав на 70%". Експерт розповів про те, як пандемія вплинула на онлайн-торгівлю, які товари стали популярними, що українці перестали купувати
- 12:40
- Телефонні шахраї: експерти про те, як не стати жертвою афери
- 11:30
- Гривня чи долар: в які валюті зберігають свої заощадження українські посадовці. Коментує експерт
Колишній юрист заснував ферму устриць і викладає в "Устричному університеті"
Сьогодні, 5 серпня, у всьому світі відзначають День устриць. Засновник першої устричної ферми в Україні "Устриці Скіфії" Андрій Пігулевський в ефірі Радіо Промінь розповів про те, в чому унікальність та які переваги українських устриць.
Андрій Пігулевський — за фахом юрист, але вже близько 8 років вирощує устриць на Тилігульському лимані у Миколаївській області. Киянин, він залишив столицю заради улюбленої справи.
"У цьому бізнесі немає випадкових людей — це потрібно дійсно любити на сто відсотків", — стверджує фермер.
Досвіду Андрій Пігулевський набирався у Франції, ця країна підкорила його своїм підходом до роботи:
"Для мене найголовніше — це те, що навіть у заможній Європі не бояться працювати руками. Устричний бізнес — це сімейний бізнес, котрий передається з покоління в покоління. Я мрію, що одного разу я зможу передати свою ферму своїм дітям".
Особливими перевагами своїх устриць Андрій Пігулевський називає свіжість, адже їх доставляють дуже швидко, на відміну від закордонних.
"Це найсвіжіші устриці, які можна знайти в радіусі тисячі кілометрів. Якщо ви куштуєте мої чорноморські устриці, то їм максимум два дні. А імпортованим устрицям мінімум тиждень — поки їх доставили. Для устриці (а ми їмо її живою) обходитися без води — це стрес, і з кожним днем транспортування вона втрачає свої смакові якості", — застерігає виробник.
Свіжі устриці мають цікавий післясмак — мікс огірка з кавуном. Андрій стверджує, що цей смак вдається зберігати завдяки чистій лиманській воді.
Людям, які б хотіли займатися устричною галуззю бізнесу, фермер пропонує навчання за його програмою "Устричний університет", з якою він їздить Україною.
"З цією програмою я об’їздив майже всі великі міста України. Ми співпрацюємо з Херсонським аграрним університетом, і до нас заїжджають студенти з факультету аквакультури, сподіваємося, що незабаром будуть учні і зі всієї України".
Фото - pinterest.ch
