Мобільний додаток

Засуха та підтоплення — експерти пояснили, чим кліматичні зміни небезпечні для України

1.08.2019 р., 11:37

Колишній Міністр і колишній в. о. Міністра екології та природних ресурсів України Сергій Курикін та експертка з питань зміни клімату Євгенія Засядько в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Зранку" прокоментували, чим кліматичні зміни небезпечні для України та як можна подолати кліматичну кризу.

Ведуча:

Тамара Гусейнова

"Насправді у Європі вже друга теплова хвиля. Перша була у червні, коли температура досягала позначки до +44°. І це пов’язано, насамперед, з людською діяльністю", — зазначила Євгенія Засядько.

На цю тему: Якою буде погода у серпні — прогноз Укргідрометцентру

Екс-міністр екології Сергій Курикін зауважив, що кліматичні закономірності, які існували роками і зумовлювали клімат на певних територіях, наразі втрачають свою актуальність.

"У серпні може бути все, що завгодно: заморозки, град, сніг. Зміна клімату виявляється не просто у тому, що стає тепліше. Відбувається зміна кліматоутворюючих процесів. Ті закономірності, які існували століттями і зумовлювали клімат на певних територіях, сьогодні втрачають свою чинність саме під впливом людської діяльності. На жаль, ми бачимо реакцію на те, що робить людина", — сказав він.

Курикін також додав, що глобальне потепління може мати негативні наслідки, насамперед для південних регіонів України.

"Щодо глобального потепління, то деякі регіони України можуть постраждати. Насамперед це стосується підвищення температури у південних регіонах, де вона буде вищою. Вже сьогодні південні області часто страждають від посух. Вже багато років не вистачає питної води, а також це прогнозований підйом моря. Коли тануть льодовики, це може торкнутись й України. Українські приморські міста можуть піти під воду", — прокоментував Курикін.

Засядько додала, що "минулого року "Екодія" разом з експертами провели дослідження про те, як зміни клімату вплинуть на Україну, на її південну частину через підняття рівня моря. Навіть якщо до 2100 року рівень моря підіймається на 0,82 см, це призводить до того, що в Україні ми втрачаємо більше мільйона гектарів. Туди потрапляють 590 населених пунктів, порти, підприємства, дороги, сільськогосподарські землі, і близько 75 тисяч людей стають кліматичними біженцями".

Аби подолати кліматичну кризу, екс-міністр екології вважає, що необхідно оздоровлювати довкілля та здійснювати господарську діяльність раціонально.

"Якщо ми хочемо подолати кліматичну кризу, у яку ми вступили, то ми маємо зрозуміти, що це не залежить від якогось конкретного відомства чи рішення. Це залежить від комплексу дій. Ми маємо змінювати систему господарювання. Зміна клімату відбувається за рахунок впливу цілого ряду галузей людської діяльності: це і транспорт, і енергетика, і побутові відходи. Ми маємо оздоровлювати власне довкілля та здійснювати нашу господарську діяльність таким чином, аби не призводити до таких фатальних наслідків", — зазначив він.

Прослухати повну версію.

Фото — pexels.com

Засуха та підтоплення — експерти пояснили, чим кліматичні зміни небезпечні для України

Новини по темі