Мобільний додаток

Куди сходити: у Хмельницькому 26-27 липня відбудеться фестиваль "Гальчевський ФЕСТ"

24.07.2019 р., 18:14

Про фестиваль "Гальчевський ФЕСТ" у Хмельницькому в ефірі програми "ART-Панорама"на Радіо Промінь розповіла прес-секретарка фестивалю Анна Балакир.

Ведуча:

Наталія Тищенко

Вже вкотре у Хмельницькому відбувається фестиваль, присвячений видатному державному діячеві Якову Гальчевському, який народився на Поділлі. Фестиваль має назву "Гальчевський ФЕСТ". За словами програмного директора фестивалю Валерія Гладунця, Яков Гальчевский був переконаний, що без боротьби за себе українці стануть етнографічною масою, а Україна — колонією чужих народів.

Гальчевський виявив себе стратегічним полководцем в армії УНР і талановитим публіцистом.

Фестиваль "Гальчевський ФЕСТ" позиціонує себе як патріотично-музичний фестиваль, тому окрім круглих столів, де відбуватимуться історичні та навколополітичні диспути, на фестивалі презентуватимуть праці відомих істориків та етномузикологів.

"Буде презентована праця видатного українського етномузиколога і професора Михайла Хая, присвячена українському кобзарству та Миколі Буднику, людині, яка дуже багато зробила для становлення українського кобзарства і його розвитку, — анонсувала Анна Балакир. — А також книга історика Романа Коваля про російсько-українську війну 1917-1920 років "Батькам скажеш, що був чесним"".

26 та 27 липня у Хмельницькому відбудеться патріотично-музичний фестиваль "Гальчевський фест". Локації фестивалю — школа образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва і молодіжний парк.

"Музична частина буде представлена виступами найкращих українських кобзарів та лірників Тараса Компаніченка, Яреми Шевчука, Святослава Силенка, Андрія Ляшука, Михайла Хая. На великій сцені виступлять хедлайнери першого дня — гурт "Тінь сонця", другого дня — гурт "КораЛЛі". Ми привеземо таких виконавців, як гурти "Олеум", "Варйон", "Телері" і "PoliКарп".

У рамках інтелектуальної програми будуть еротичні читання молодих авторів, прозвучить громадянська та патріотична лірика.

Також на фестивалі буде потужна мистецька програма. З Києва приїдуть народні майстри, які презентуватимуть Хмельницькому свої нові роботи.

Український інститут національної пам’яті представить на фестивалі виставку плакатів військових діячів армії УНР та світлини воїнів — учасників бойових дій на Донбасі та надані ними експонати.

У рамках кінопрограми фестивалю покажуть стрічки "Кіборги" Ахтема Сеітаблаєва і "Добровольці божої чоти" Леоніда Кантера.

Патріотично-музичний фестиваль "Гальчевський ФЕСТ" відбудеться 26-27 липня у Хмельницькому.

Куди сходити: у Хмельницькому 26-27 липня відбудеться фестиваль "Гальчевський ФЕСТ"

Новини по темі