Мобільний додаток

100 видатних українців із силікону: у Києві відкриється музей "Становлення української нації"

24.07.2019 р., 14:12

Про відкриття музею "Становлення української нації" в ефірі програми "ART-Панорама" на Радіо Промінь розповіла менеджерка зі зв’язків з громадськістю Діана Груць.

Ведуча:

Наталія Тищенко

Хто ми і що ми знаємо про себе, українців? Як по-сучасному дізнаватися про правдиві факти нашої історії? Цю проблему невдовзі буде вирішено. Уже на початку серпня у Києві з’явиться інноваційний музей історії української нації.

"Українську історію дуже багато років знищували, переписували, губилися факти. Ми саме відкопали такі історичні факти, які формують таку думку, щоб українець вийшов з музею і сказав: "Я пишаюсь собою, бо я українець". Коли ти проходиш цей музей, ти розумієш, скільки Україна йшла до своєї незалежності. Багато чого було зроблено саме українцями. Наприклад, перший трактор винайшов українець, перший вулик, і багато інших речей, які можна побачити у нашому музеї", — розповіла Діана Груць.

Ініціатор та засновник нового інноваційного музею — Валерій Галан. Він не просто створив музей, він відчув його, стверджує Діана Груць.

"У нас є експозиція, присвячена зоні АТО і Донецькому аеропорту. Це був непростий шлях, і українці мають знати свою історію. Власне, на цьому будується нація", — вважає працівниця музею.

Основною експозицією нового музею "Становлення української нації" будуть 100 фігур видатних українців: від княгині Ольги до Джамали.

"Фігури у нас унікальні, створені з секретного матеріалу. Це не віск, це силікон, — зазначила Діана Груць. — Працювали над фігурами українські скульптори. Фігури реалістичні. За допомогою історичних рекомендацій було створено і пошито одяг для тієї чи іншої скульптури. Волосся на фігурах справжнє: люди, які захоплювалися нашим проєктом, проникали у нього, були прототипами для фігур, віддавали своє волосся".

Також у музеї можна буде оглянути 25 сюжетних композицій, де кожну інсталяцію супроводжує інтерактивний аудіо- та відеоконтент, запахи, використання віртуальної реальності, що дає можливість відвідувачу відчути атмосферу епохи, у якій він перебуває.

Інноваційний музей "Становлення української нації" відкриється 3 серпня на території меморіалу "Батьківщина-мати".

100 видатних українців із силікону: у Києві відкриється музей "Становлення української нації"

Новини по темі