Мобільний додаток

Чому корисно ходити пішки — пояснює біологиня

18.07.2019 р., 11:12

Сьогодні хочемо поговорити про одну просту звичку, яка не коштовна, доступна практично всім, і суттєво поліпшує здоров’я у будь-якому віці. Що це? Це ходіння пішки! Про те, чи корисно це, говорили в ефірі Радіо Культура в програмі "ФізКультура".

Ведуча:

Дар'я Озерна

Рухаються ноги, а отже, видужує мозок. Дослідження італійців та американців показали, що коли регулярно ходити пішки, то деменція  як ми кажемо, старечий маразм  не розвивається.

Коли ми ходимо, ми легше знаходимо рішення і формулюємо думки. Ходити і думати полюбляли і античні філософи, і Стів Джобс. А сучасні дослідження доводять їхню правоту.

Є ще один нюанс. Ходіть якомога швидше. Бо коли ми ходимо в темпі, то спалюємо жири,  тобто худнемо інтенсивніше. А якщо ще й підіймаємося на гірку, то тренуємо м’язи сідниць. Саме тоді ходіння м’яко навантажує суглоби та м’язи. Якщо у вас немає часу на тренажерний зал  спробуйте не їздити транспортом, а хоча б півгодини прогулюватися дорогою додому.

Ходіння це профілактика набряків та варикозу. Коли ми йдемо, м’язи ритмічно стискаються, і кров та лімфа рушають угору, до серця, а не застоюються в ногах. Але ходити слід у зручному взутті та одязі. Ніщо не має вас стискати.

Ходити в швидкому темпі корисно для серця. Воно тренується не гірше, ніж від бігу. Потім серце легше пристосовується до навантажень.

Гуляти важливо цілий рік. Перебування просто неба та рух рятують нас від депресії, особливо від так званої сезонної, взимку. Коли ми ходимо і бачимо небо над головою, в мозку виділяється серотонін. Він робить нас бадьорими та активними. 

А ще прогулянки в холодну пору року зміцнюють імунну систему. Крім того, навіть 20 хвилин на сонці взимку допомагають нам утворювати вітамін Д. А він потрібен для здоров’я кісток, шкіри, та імунітету. Головне — тримати ноги у теплі і не зупинятися на досягнутому.

Тому  одягайтеся зручно, завжди майте при собі воду, і рушайте вулицями та парками назустріч пригодам та здоров’ю!

Весь ефір слухайте тут

Фото pixabay.com 

Чому корисно ходити пішки — пояснює біологиня

Новини по темі