Мобільний додаток

Як зміцнити кістки — пояснює біологиня

12.07.2019 р., 16:04

Що ми старші, то стають нагальними дві проблеми. В мозочку — частині мозку, що відповідає за рівновагу та рухи — гинуть нейрони, а кістки втрачають кальцій. Як наслідок, із віком люди легко втрачають рівновагу, падають і ламають кістки. Що робити? Про те, які дві поради дають лікарі із Гарвардської школи здоров’я, розповіли в ефірі Радіо Культура в програмі "ФізКультура".

Ведуча:

Дар’я Озерна.

Не треба пити додатки з кальцієм. Ефективність цього у запобіганні переломам наразі не доведена. Проте показано, що ці додатки збільшують ризик каменів у нирках та хвороб судин. Препарати кальцію та вітаміну Д слід пити лише за призначенням лікаря після ретельного обстеження. Просто харчуйтеся збалансовано.

Слід рухатися. Тільки рух не дає нейронам гинути, а кальцію виводитися із кісток. Коли люди ходять, бігають чи танцюють, утворюється речовина, фактор росту нервів, що допомагає нейронам виживати. Силові вправи є найкращою профілактикою остеопорозу.

Люди часто бояться впасти, а це породжує заворожене коло. Тому нам ще змолоду радять займатися спортом. Людям старшого віку потрібно виходити на прогулянки і у міру сил тренувати рівновагу тіла. Наприклад, стояти на одній нозі, навшпиньки, а також кататися на велосипеді й танцювати. Це суттєво зменшує ризик падіння, запобігає втраті кістками кальцію і поліпшує настрій.

Тож більше рухайтеся і якнайчастіше бувайте надворі!

Весь ефір слухайте тут

Фото pixabay.com 

Як зміцнити кістки — пояснює біологиня

Новини по темі