Мобільний додаток

Як привчити дитину їсти моркву — поради біологині

3.07.2019 р., 13:48

“Я це не буду, воно несмачне, дай щось інше!” — чують батьки маленьких дітей, коли намагаються привчити їх до овочів. Як змусити дитину їсти моркву та броколі? Кілька порад пролунали в ефірі Радіо Культура в програмі ФізКультура.

Ведучі:

Дар'я Озерна

По-перше, почніть змалечку. Коли діти тільки починають вивчати нові смаки, їх не треба вмовляти. Вони самі спробують і лимон, і гарбуза. Що менше при цьому вони куштуватимуть солодощів, то краще привчаться до овочів та іншої корисної їжі.

По-друге, дозвольте дитині добряче зголодніти і не лишайте вибору. Дитина, може, і попхинькає, але, зрештою, спробує нові продукти. Майте овочі напоготові як перекус. Хрумкотіти огірком на прогулянці цікавіше, ніж удома. Не маскуйте овочі серед інших продуктів — дитина має їсти їх свідомо та із задоволенням.

По-третє, будьте прикладом. Їжте овочі самі, ще й нахвалюйте. Скажіть, що це  винагорода за хорошу поведінку, бо овочі — корисні і від них ростуть. І що лише слухняні діти можуть їсти маленькі дитячі помідори “черрі”. Крім того, діти привчаються до смаків їжі через материнське молоко, ба навіть раніше — ще в утробі. Ось вам ще одна причина, чому майбутнім мамам слід їсти здорову їжу.

Не змушуйте. Рано чи пізно цікавість, бажання змагатись чи їсти за компанію або, врешті, голод візьмуть гору. А примус — надовго відверне від здорової їжі.

Весь ефір слухайте тут

Фото pixabay.com 

Як привчити дитину їсти моркву — поради біологині

Новини по темі