Мобільний додаток

У Верховні Раді пропонують заборонити довічне позбавлення волі для жінок

25.06.2019 р., 20:45

У Верховній Раді зареєстровано проект Закону України № 10392, яким пропонується скасувати можливість призначення такого найсуворішого виду покарання, як довічне позбавлення волі, жінкам, що вчинили кримінальне правопорушення.

Законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо скасування довічного позбавлення волі для жінок)" подав нардеп Юрій Мірошниченко 20 червня. Зараз його направлено на розгляд комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

"Метою законопроекту є гуманізація кримінальної відповідальності жінок, щодо яких під час встановлення кримінального покарання слід враховувати їхні природні статеві соціально-психологічні та психофізичні особливості", — йдеться у пояснювальній записці.

Проектом Закону передбачається внести зміни до частини другої статті 64 статті Кримінального кодексу України та статей 18, 150 та 150-2 Кримінально-виконавчого кодексу, які покликані скасувати з Кодексу посилання на установи для тримання жінок, засуджених до довічного позбавлення волі.

Фото: Громадське

У Верховні Раді пропонують заборонити довічне позбавлення волі для жінок

Новини по темі