Мобільний додаток

КСУ: підозрюваних у тероризмі та держзраді тримати виключно під вартою — неконституційно

25.06.2019 р., 20:44

Конституційний суд України визнав неконституційною норму Кримінального процесуального кодексу про безальтернативний запобіжний захід для підозрюваних у тероризмі. Положення про виключне тримання таких підозрюваних під вартою, на думку суду, порушує принцип верховенства права, та обмежує право особи на свободу та особисту недоторканність.

Про це йдеться в оприлюденому прес-службою КСУ релізі. 

КСУ визнав такою, що не відповідає Основному закону норму Кримінального процесуального кодексу про обрання запобіжного заходу підозрюваним у державній зраді чи терористичних діях лише у вигляді тримання під вартою. 

"Конституційний суд України вважає, що право на свободу та особисту недоторканність не є абсолютним і може бути обмежене, але тільки на підставах та в порядку, визначених законами України. Обмеження конституційного права на свободу та особисту недоторканність має здійснюватися з дотриманням конституційних гарантій захисту прав і свобод людини і громадянина та виключно на підставі вмотивованого рішення суду.

Згідно з частиною першою статті 176 Кодексу запобіжними заходами є особисте зобов’язання, особиста порука, застава, домашній арешт, тримання під вартою", — наголошує Суд.

Зазначимо, у Глобальному індексі тероризму, який розробляється для визначення рівня уразливості держав до терористичних загроз, з початком збройної агресії Російської Федерації Україна перемістилася з 51-го у 2013 р. на 21-е місце у 2018 р. серед 163 країн світу, що свідчить про зростання впливу тероризму на життя суспільства.

Фото: Радіо Свобода

КСУ: підозрюваних у тероризмі та держзраді тримати виключно під вартою — неконституційно

Новини по темі