Мобільний додаток

Офіс президента на Європейській площі: Роман Безсмертний попереджає про "периметр безпеки" і особливості фінансування

24.06.2019 р., 23:59

У випадку перенесення Офісу президента до Українського дому, виникнуть труднощі як із забезпеченням функціонування навколишніх будівель, так і з фінансуванням самого проекту. Про це Українському радіо розповів політик та дипломат Роман Безсмертний.

Ведуча:

Олена Зелінська

"З моєї точки зору, зміна Адміністрації президента на Офіс – це лише зовнішнє відображення, а нам треба дивитись на суть, які функції виконує ця структура. Ми, на жаль,  не відібрались від того, що називається "посттоталітарна держава", – коментує плани перенести Офіс президента з Банкової на Європейську площу Роман Безсмертний.

За його словами, у 2005 році за часів президентства Віктора Ющенка також розглядалася ідея про перенесення офісу: "Проте, коли нам озвучили цифри, ми зрозуміли, що це не та справа, на яку варто віддавати гроші. І тут йдеться аж ніяк не про прикраси, а про технічне оснащення".

"Варто розуміти, що перенесення Офісу – це не забавки за принципом "хочу і роблю", вони вимагають забезпечення багатьох речей, які стають зрозумілими в процесі. Якщо Офіс буде на Європейській площі, то для забезпечення так званого "периметру безпеки" там не буде ані філармонії, ані УНІАНу, ані церкви. Це речі, які не залежать від президента", – наголошує політик.

Роман Безсмертний звертає увагу, що багато хто ставить у приклад офіс президента Грузії: "Я теж бачив новий офіс очільника Грузії: там Тбілісі в одній стороні, а офіс на горі в іншій".

Окремо політик звертає увагу на фінансування нової резиденції президента: "У Зеленського говорять, що не візьмуть грошей з бюджету, лише з міжнародних грантів. Але будь-які кошти, за які втілюються державні проекти, можуть бути розцінені як ознаки корупції. За що вам дали ці гроші? Адже в будь-якому випадку це чималі гроші, а по-друге, чим ви віддячили людям, які їх дали?".

Нагадаємо, Офіс президента пропонують перенести в будівлю Українського дому, осучаснивши там приміщення. Відповідний проект було  презентовано командою президента України.

Слухати повну версію.

 

Новини по темі