У середньому на рік розслідується лише 8-10% нападів на журналістів — Оксана Романюк

У середньому на рік розслідується лише 8-10% нападів на журналістів — Оксана Романюк

У середньому на рік розслідується лише 8-10% нападів на працівників ЗМІ. Про це під час презентації результатів дослідження Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва про загрози для журналістів розповіла виконавча директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк.

Українські журналісти вважають найбільшими загрозами свободі слова цензуру з боку власників ЗМІ, низьку кваліфікацію журналістів, а також фізичні загрози, пов’язані з журналістською діяльністю. Про це свідчать результати дослідження Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва.

Більшість журналістів погоджуються з тим, що в Україні у тій чи іншій формі є цензура. Майже 94% опитаних стверджують, що в основному цензурою виступають обмеження з боку власників ЗМІ.

Читайте також: Зосередження каналів в руках оточення Медведчука загрожує нацбезпеці України — заява Медіаруху

Незважаючи на це, журналісти високо оцінюють стан свободи слова в Україні — на 7,6 балів.

41% опитаних журналістів вважають загрозою напади через свою професійну діяльність. Близько 43% говорять, що отримували погрози на свою адресу.

Оксана Романюк, виконавча директорка Інституту масової інформації, зазначає, що фізична агресія проти журналістів залишається важливим порушенням свободи слова.

"За 5 місяців цього року ми зафіксували 99 випадків порушення прав журналістів. Якщо говорити загалом про відсоток розслідувань нападів на журналістів, у нас стабільно тримається цифра порядку 8-10% від загальної кількості нападів. Щороку нападають близько 180 разів, кількість розслідувань складає приблизно 20 випадків", — розповіла Оксана Романюк.

Нагадаємо, в ніч проти 20 червня помер журналіст Вадим Комаров, якого побили невідомі у середмісті Черкас. Нацполіція розслідує цю справу як умисне вбивство.

На фото Оксана Романюк. Фото з Фейсбуку