Мобільний додаток

У Києві розпочався собор, скликаний Філаретом

20.06.2019 р., 11:47

У Києві у Володимирському соборі з ініціативи почесного патріарха ПЦУ Філарета розпочалось зібрання частини ієрархів, священиків та мирян колишньої УПЦ Київського патріархату, яке його учасники називають "помісним собором". Головна мета зібрання, як раніше анонсував колишній патріарх УПЦ КП, — відродити Київський патріархат, який буде існувати окремо від автокефальної Православної церкви України.

Як повідомляє ВВС News Україна, більшість нинішніх ієрархів ПЦУ, які раніше належали до Київського патріархату, проігнорували зібрання Філарета. На "помісний собор" УПЦ КП прибули всього кілька єпископів з понад 40.

Також до Володимирського собору з Росії приїхали митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф та його вікарний єпископ Петро (Москальов), які керують православними парафіями, що належали до УПЦ КП.

Також на "собор" запрошені настоятелі деяких монастирів: Свято-Феодосіївського архімандрит Макарій (Папіш), Свято-Миколаївського (у Богуславі) архімандрит Арсеній (Пожарний).

За даними BBC, архімандрит Макарій відмовився йти на "собор".

Читайте також: "Не хочу ніякого розколу, але ПЦУ може відокремитися", — Філарет

У ПЦУ наголосили, що Філарет не має права одноосібно збирати помісний собор ні за чинним статутом ПЦУ, ні за колишнім статутом УПЦ КП, а всі організатори та учасники цих зборів будуть відділені від автокефальної церкви "з усіма канонічними та юридичними наслідками".

Нагадаємо, 30 травня предстоятель Православної церкви України Епіфаній підписав указ, яким визнав недійсними документи та розпорядження Української православної церкви Київського патріархату. Перед цим Патріарх Філарет назвав рішення Об'єднавчого собору від грудня фальшивим.

Водночас директор департаменту у справах релігії та національностей Міністерства культури Андрій Юраш в ефірі Українсього радіо заявив, що Україну не позбавлять Томосу, а православна церква Київського патріархату в разі її відновлення не матиме реального впливу.

15 грудня минулого року на Об’єднавчому соборі архієреї церков обрали Митрополита Епіфанія предстоятелем Православної церкви України та ухвалили статут новоствореної Православної церкви України. На Об'єднавчому соборі  6 січня в Стамбулі Вселенський патріарх Варфоломій передав Епіфанію Томос про автокефалію Православної церкви України.

Фото: ВВС

У Києві розпочався собор, скликаний Філаретом

Новини по темі