Мобільний додаток

У Києві та Одесі 20-23 червня відбудеться фестиваль німого кіно та сучасної музики

19.06.2019 р., 12:54

 

Детально про фестиваль "Німі ночі" в ефірі "ART-Панорама"на Радіо Промінь розповіла координаторка фестивалю Олена Гончарук.

Ведуча:

Наталія Тищенко

Єдиний в Україні і найбільший у Східній Європі фестиваль німого кіно та сучасної музики "Німі ночі" розпочнеться у Києві 20 червня, а потім помандрує до Одеси. 20-22 червня фестиваль відбуватиметься у Києві в Довженко-Центрі.

Цього року на фестивалі будуть показані 6 німих фільмів, які донедавна вважалися втраченими, новому музичному супроводі від сучасних музикантів України, Білорусі, Литви, Великої Британії та Австрії.

"Ми покажемо 6 фільмів-відкриттів, що недавно були віднайдені українськими та міжнародними архівами. Усе це стрічки епохи німого кіно, які тривалий час вважалися втраченими, але у дивовижний спосіб вони були віднайдені фахівцями, які досліджують і зберігають архівне кіно", — розповіла Олена Гончарук.

Субназва 9 фестивалю —"Блудні діти". Усі фільми об’єднує тема вигнання та повернення як самих стрічок, як здавалося, назавжди втрачених, так і їхніх героїв, які залишають домівку у пошуках кращої долі.

Фільми програми об’єднані в три секції, перша з яких має назву "Знято в Україні". До неї увійдуть стрічка "Штурмові ночі" Івана Кавалерідзе, яка ніколи не виходила на великий екран і була заборонена до показу, а також фільм "Пригоди полтиннка" Акселя Лундіна — одна з небагатьох вцілілих німих дитячих комедій.

"Репатріаційний блок включає фільми "Мій син", у якому знялась майбутня голлівудська зірка Анна Стен, і шведську драму "Карусель", зняту Дмитром Буховецьким, який народився в Україні, але свою кінематографічну кар'єру релізував на студіях Paramount, Universal та Metro Goldwyn Mayer", — розповіла координаторка.

Третя секція фестивалю німого кіно та сучасної музики "Німі ночі" — це австрійська класика. Два фільми для показів будуть надані з австрійського кіноархіву.

Кінопокази фестивалю традиційно відбудуться у двох центрах української кіноіндустрії німої ери. З 20 по 22 червня у Довженко-Центрі в Києві, та 22-23 червня в Одесі у Літньому театрі.

У Києві та Одесі 20-23 червня відбудеться фестиваль німого кіно та сучасної музики

Новини по темі