Мобільний додаток

"Камеру можна зробити зі сміття": у Києві триває виставка фотографій у техніці пінхол

18.06.2019 р., 20:41

У Музеї гетьманства до 4 липня триває Pavlovka pinhole fest 2019. Що таке техніка "пінхол" та чим дивуватиме фестиваль, в ефірі "ДеньПРО" на Радіо Промінь розповів Вальдемарт Клюзко, один з організаторів фестивалю.

Ведучі:

Ганна Матвійчук, В’ячеслав Ільїн

Вальдемарт Клюзко розповів, що Pavlovka pinhole fest проводиться вже втретє. Це фестиваль фотографії, зробленої без об’єктива: функцію об’єктива виконує pinhole — малесенька дірочка від шпильки.

"Іноді об’єктив повністю заклеюється і робиться маленька дірочка шпилькою. Іноді люди використовують навіть бляшанки від кави, від пива, від коли, які всередині фарбують у чорне, вставляють туди папір або плівку, і так само знімають через маленьку дірочку. Витримка при цьому має бути довшою, аніж при використанні об’єктива", — розповів організатор.

У фестивалі цього року візьмуть участь 66 учасників з 26 країн.

Вальдемарт Клюзко розповів, що у попередні роки організатори фестивалю вже робили перфоманси, знімаючи на пінхол.

"Наприклад, у Вінниці ми робили на Air ГогольFest проект "Відроносці", коли зі звичайних бляшаних відер зробили пінхол-камери і знімали місто на відра. Ми його будемо презентувати, він зараз виставлений  у музеї, можна прийти і подивитися", — поділився інформацією організатор.

Також минулого року на StartUp ГогольFest було презентовано тролейбус-фотоапарат: списаний тролейбус, перетворений на фотокамеру за допомогою техніки пінхол.

"Ми зробили фотографію, витримка якої тривала 34 хвилини. На цій фотографії були зафіксовані митці та активісти, які щороку проводять демонстрацію. Це така мовчазна демонстрація, яка зафіксована на фотографії", — поділився новиною Вальдемарт Клюзко.

Він називає техніку пінхол "виходом за рамки".

"Це під силу кожному, навіть якщо немає грошей на велику дорогу фотокамеру. Якщо ти хочеш це робити, тобі це доступно, бо це можна зробити зі сміття і воно буде працювати", — пояснив організатор.

Виставка триває до 4 липня в Музеї Гетьманства.

Фото be-inart.com

"Камеру можна зробити зі сміття": у Києві триває виставка фотографій у техніці пінхол

Новини по темі