Мобільний додаток

Євросоюз вирішив активно долучитись до чорноморського регіонального співробітництва

17.06.2019 р., 14:39

Європейський Союз планує увійти до чорноморського співробітництва на базі ініціативи "Чорноморської синергії"передає "Європейська правда". Рада Євросоюзу сьогодні, 17 червня, ухвалила висновки щодо залучення ЄС до чорноморського регіонального співробітництва:

"Рада підтверджує свою прихильність до сприяння процвітанню й стабільності в чорноморському регіоні. Вона наголошує на зростаючому стратегічному значенні чорноморського регіону для ЄС і закликає до посилення участі ЄС у регіональному співробітництві на базі ініціативи Чорноморської синергії",  йдеться в повідомленні РЄС.

Заявлено про важливість використання нових можливостей для економічного розвитку, та про стурбованість викликами безпеки в чорноморському регіоні.

Наголошується, що "повага до міжнародного права, зокрема до принципів незалежності, суверенітету та територіальної цілісності, Конвенції Організації Об'єднаних Націй з морського права, включаючи свободу судноплавства, а також політичні рішення ЄС та його політику невизнання анексії Криму, є фундаментальними для підходу ЄС до регіонального співробітництва в чорноморському регіоні".

Рада також задекларувала підтримку транскордонної співпраці в Чорному морі, зокрема Спільної операційної програми басейну Чорного моря, а на рівні міністрів закордонних справ країн-членів ЄС заявила про намір набути повноправного членства в Комісії із захисту морського середовища Чорного моря від забруднення.

Фото: Вікіпедія

Євросоюз вирішив активно долучитись до чорноморського регіонального співробітництва

Новини по темі