Мобільний додаток

У зв’язку з політичною складністю, рішення КСУ може бути після 29 червня — Барабаш

12.06.2019 р., 13:40

У зв’язку з великою політичною складністю, рішення Конституційного суду щодо конституційності указу президента про розпуск Верховної Ради може бути після 29 червня, що є формальною датою оголошення рішення суду, переконаний народний депутат України 1 скликання, віце-президент Асоціації народних депутатів України, експерт з виборчого права Олександр Барабаш. Про це він повідомив у ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Вдень".

Ведучий:

Роман Коляда

"29 червня — це формальна дата (завершення розгляду щодо конституційності указу президента про розпуск Верховної Ради — ред.). На жаль, у роботі Конституційного суду практично ніколи не дотримувалися цієї формальної дати. Як звичайно, КСУ перебільшує строки. Хоча є кілька випадків, коли рішення оголошували раніше визначеної дати", — зазначив Олександр Барабаш.

Барабаш висловив думку, що у зв’язку з великою політичною складністю, рішення КСУ може бути після 29 червня.

"Формально написано, що коли суд визнав справу невідкладною, то є місяць від початку провадження. Воно почалося 29 травня, і тому рішення очікується 29 червня. Гадаю, що у зв’язку з великою політичною складністю, рішення може бути трошечки пізніше", — сказав він.

Читайте також: КСУ може визнати указ Зеленського конституційним за відсутності обґрунтованих аргументів — Барабаш

Зазначимо, Конституційний Суд у справі щодо конституційності указу президента про розпуск парламенту перейшов до закритого режиму розгляду. Відкрита частина судового засідання Великої палати КСУ тривала упродовж дня 11 червня.

Під час розгляду судді заслухали народних депутатів, які аргументували, чому указ про розпуск Ради, на їхню думку, порушує Конституцію, а також позицію представника президента Федора Веніславського.

Президент Володимир Зеленський, виступивши на початку засідання, покинув судову залу, пояснивши, що не хоче створювати підстав для звинувачення його в тиску на суд. 

Після завершення закритої частини розгляду справи судді винесуть рішення і його буде оприлюдено на сайті КСУ. Проте, коли оприлюднять рішення, невідомо. 

Нагадаємо, 24 травня розпочалася виборча кампанія до Верховної Ради України.

Указ президента України Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради України 23 травня опублікували в газеті Кабінету міністрів України "Урядовий кур'єр".

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів на 21 липня.

Послухати повну версію.

У зв’язку з політичною складністю, рішення КСУ може бути після 29 червня — Барабаш

Новини по темі