Мобільний додаток

П'ять років тому біля Слов'янська загинув генерал Кульчицький і ще 11 військових

29.05.2019 р., 12:01

Сьогодні минає п'ять років з дня загибелі екіпажу вертольоту Мі-8, який збили сепаратисти поблизу Слов'янська. Тоді загинули  шість військовослужбовців Національної гвардії та шість представників спецпідрозділу МВС України, серед загиблих був і бойовий генерал-майор НГУ Сергій Кульчицький.

На початку війни, навесні 2014 року, генерал-майор Кульчицький долучився до створення першого добровольчого підрозділу, у лавах якого були переважно активісти Самооборони Майдану. Разом з бійцями поїхав у місто Слов'янськ, яке на той час було найгарячішою точкою на Донбасі.

29 травня 2014 року на четвертий блокпост поблизу Слов'янська прибули військові з продуктами харчування, провели ротацію особового складу. Повертаючись з району гори Карачун, вертоліт Мі-8 Національної гвардії України, на борту якого перебував генерал-майор Сергій Кульчицький, обстріляли і підбили з ПЗРК терористи. 

20 червня 2014 року Сергію Кульчицькому посмертно присвоєно звання Героя України. Інші загиблі нагороджені орденом "За мужність" I ступеня (посмертно).

На честь загиблого генерала названо батальйон оперативного призначення Національної гвардії України, який Кульчицький почав формувати з бійців Самооборони Майдану - "Батальйон ім. Героя України генерала Кульчицького".

П'ять років тому біля Слов'янська загинув генерал Кульчицький і ще 11 військових

Новини по темі