Мобільний додаток

Відкрита пропорційна виборча система передбачає перехідний період — Магера

24.05.2019 р., 12:10

Відкрита пропорційна виборча система передбачає певний перехідний період, і тому не можна змінювати виборчі правила посеред виборчого процесу, переконаний член Центральної виборчої комісії з 2004 року і заступник голови з 2007 по 2018 роки Андрій Магера. Про це він повідомив в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Зранку".

Ведуча:

Тамара Гусейнова

"У нас існує антикорупційне тендерне законодавство, яке передбачає проведення у силу строків різних процедур. Але виборчий процес дуже короткий у часі. Якщо говорити про позачергові парламентські вибори, це всього 60 днів. А під час цього виборчого процесу у ЦВК не мають і цих 60 днів", — зазначив Андрій Магера.

Магера зауважив, що зараз законодавство не передбачає особливості закупівель під час проведення виборів, і тому необхідно вносити зміни до відповідних законів.

"Якщо ми говоримо про виготовлення виборчих бюлетенів на позачергові парламентські вибори у попередні роки, зокрема 2007 рік або 2014, то тоді такої проблеми не було, адже законодавство, у тому числі і про тендерні закупівлі, передбачало особливості закупівель під час проведення виборів. Зараз це законодавство цих особливостей не передбачає. Тому тут я підтримую позицію голови Центральної виборчої комісії, що необхідно внести зміни до законів. Всякі половинчасті дії у вигляді наказів, положень міністерства економіки чи міністерства фінансів чи будь-якого іншого органу виконавчої влади, як на мене, це половинчасті кроки, які в суті проблему не вирішують", — сказав він.

Екс-заступник голови ЦВК повідомив, що повністю підтримує відмову від мажоритарної складової на парламентських виборах, проте наголосив, що відкрита пропорційна виборча система передбачає певний перехідний період, і тому не можна змінювати виборчі правила посеред виборчого процесу.

"Я повністю підтримую відмову від мажоритарної системи, від мажоритарної складової на парламентських виборах. Відкрита пропорційна виборча система передбачає певний перехідний період, певний строк підготовки до неї. Вона не запроваджується шляхом опублікування закону, і наступного дня ми вже можемо працювати з відкритою пропорційною системою. Для цього потрібен певний перехідний період. Я навіть не впевнений, що навіть до жовтня місяця, якби вибори були у нас не позачергові, а чергові, ми б теж встигли з нею. Пропозиція, яка стосувалася повернення до пропорційної системи мала рацію. Єдиний нюанс та великий мінус полягав у тому, що такі законодавчі ініціативи пропонувалися напередодні виборчого процесу і після видання указу президента про проведення позачергових виборів. Не можна змінювати виборчі правила посеред виборчого процесу. Це не відповідає міжнародним стандартам", — прокоментував Магера.

Читайте також — Указ президента про розпуск Ради позбавив можливості змінити виборче законодавство — Сидорович

Зазначимо, 24 травня розпочалась виборча кампанія до Верховної Ради України.

Указ президента України Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради України 23 травня опублікували в газеті Кабінету міністрів України "Урядовий кур'єр".

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів. Позачергові вибори до Верховної Ради України призначено на 21 липня 2019 року.

22 травня Верховна Рада не включила до порядку денного законопроект президента України щодо зміни виборчого законодавства, які передбачали запровадження пропорційної виборчої системи і зниження прохідного бар'єру до 3%.

Нагадаємо, 20 травня у Верховній Раді відбулась інавгурація новообраного Президента України Володимира Зеленського. На урочистому засіданні Зеленський склав присягу українському народові та офіційно став президентом України та оголосив про розпуск Верховної Ради 8-го скликання.

Прослухати повну версію.

На фото — Андрій Магера, facebook.com

Відкрита пропорційна виборча система передбачає перехідний період — Магера

Новини по темі