Мобільний додаток

Указ президента про розпуск Ради позбавив можливості змінити виборче законодавство — Сидорович

23.05.2019 р., 19:16

Якби у червні ухвалили новий Виборчий кодекс, то восени вибори до Верховної Ради були б за новими правилами, переконаний член робочої групи з підготовки до другого читання проекту Виборчого кодексу, народний депутат України, заступник голови депутатської фракції політичної партії "Об’єднання "Самопоміч" Руслан Сидорович. В ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Ввечері" він наголосив, що указ президента про розпуск парламенту позбавив можливості змінити виборче законодавство на цьому етапі.

Ведучі:            

Віталій Науменко, Наталя Чорна

"Те, що коаліції немає, це всім зрозуміло. Питання полягає у тому, як визначити той момент, коли вона припинила існувати. З точку зору закону, можемо говорити, що було не зовсім достатньо підстав для розпуску Верховної Ради. Але якщо виходити з того, що коаліції немає і це є доконаний, очевидний факт, то очевидно, що у даному випадку новообраний президент тут орієнтувався виключно на суспільний запит", — зазначив Руслан Сидорович.

Руслан Сидорович вважає, що указ про розпуск ВР можна покритикувати тому, що він ставить певні виклики перед виборчим процесом у зв’язку з пришвидшенням дати виборів.

"Я покритикував би цей указ з іншої причини. Вибори і так були не за горами. Тому введення цього драйву, справді ставить певні виклики перед виборчим процесом, як-то виготовлення виборчої документації, тобто ті питання, які можна було вирішувати у спокійнішому режимі. Але найважливіше інше. Є частина суспільства, яка вважає, що Зеленський буде дуже хорошим президентом. Є частина суспільства, яка вважає, що він буде дуже поганим президентом. Є частина суспільства, яка взагалі не має поняття, хто він такий. Очевидних відповідей наразі немає", — сказав він.

Член робочої групи з підготовки проекту Виборчого кодексу наголосив, що якби у червні ухвалили новий Виборчий кодекс, то восени вибори до Верховної Ради були б за новими правилами.

"Робота над новим виборчим законом не припинялися і була важкою. Якби не було цих дочасних виборів, то, теоретично, нам залишався час ухвалити цей Виборчий кодекс. Якби ми на початку червня ухвалили цей Виборчий кодекс, що було можливим, то вибори парламенту восени могли би вже відбуватися за новими правилами — без мажоритарки і з відкритими списками", — прокоментував він.

Сидорович додав, що "указ про розпуск позбавив можливості змінити виборче законодавство на цьому етапі. Крім того, навіть якщо нова каденція захоче ухвалити зміну до виборчого законодавства, їм доведеться розпочинати від самого початку".

Зазначимо, указ президента України Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради України 23 травня опублікували в газеті Кабінету міністрів України "Урядовий кур'єр".

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів. Позачергові вибори до Верховної Ради України призначено на 21 липня 2019 року.

22 травня Верховна Рада не включила до порядку денного законопроект президента України щодо зміни виборчого законодавства, які передбачали запровадження пропорційної виборчої системи і зниження прохідного бар'єру до 3%.

Нагадаємо, 20 травня у Верховній Раді відбулась інавгурація новообраного Президента України Володимира Зеленського. На урочистому засіданні Зеленський склав присягу українському народові та офіційно став президентом України та оголосив про розпуск Верховної Ради 8-го скликання.

21 травня відбулись консультації президента України Володимира Зеленського з лідерами фракцій та керівництвом Верховної Ради щодо розпуску Верховної Ради України.

Прослухати повну версію.

На фото — Руслан Сидорович, facebook.com

Указ президента про розпуск Ради позбавив можливості змінити виборче законодавство — Сидорович

Новини по темі