Мобільний додаток

У ЦВК повідомили, коли стартує виборча кампанія до Ради

23.05.2019 р., 12:59

Відповідно до законодавства виборча парламентська кампанія починається на наступний день після оприлюднення указу президента про розпуск Верховної Ради, тобто з 24 травня.

Про це на брифінгу повідомила голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук.

"Фактично після опублікування указу президента України про дострокове припинення повноважень Верховної Ради та призначення позачергових виборів і відповідно до закону ''Про вибори народних депутатів'', виборчий процес позачергових виборів депутатів починається з наступного дня після опублікування указу, тобто з 24 травня 2019 року без прийняття Центральною виборчою комісією будь-якого рішення щодо його початку",  — сказала Сліпачук.

Зазначимо, указ президента України Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради України 23 травня опублікували в газеті Кабінету міністрів України "Урядовий кур'єр".

Зауважимо, президент України Володимир Зеленський підписав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів. Позачергові вибори до Верховної Ради України призначено на 21 липня 2019 року.

22 травня Верховна Рада не включила до порядку денного законопроект президента України щодо зміни виборчого законодавства, які передбачали запровадження пропорційної виборчої системи і зниження прохідного бар'єру до 3%.

Нагадаємо, 20 травня у Верховній Раді відбулась інавгурація новообраного Президента України Володимира Зеленського. На урочистому засіданні Зеленський склав присягу українському народові та офіційно став президентом України та оголосив про розпуск Верховної Ради 8-го скликання.

21 травня відбулись консультації президента України Володимира Зеленського з лідерами фракцій та керівництвом Верховної Ради щодо розпуску Верховної Ради України.

 

На фото — Тетяна Сліпачук, facebook.com

У ЦВК повідомили, коли стартує виборча кампанія до Ради

Новини по темі