Мобільний додаток

Як якісно підготуватись до ЗНО — поради менеджерів освітніх проектів

22.05.2019 р., 19:56

Менеджери проектів студії онлайн-освіти EdEra Владислав Єленчин та Інна Дзиндра, а також креатор фундації соціальних інновацій "З країни в Україну", менеджер освітнього проекту "Відкривай Україну" Володимир Кравчук в ефірі Українського радіо в програмі "Активізація" порадили, як підготуватись до Зовнішнього незалежного оцінювання та побороти хвилювання.

Ведуча:

Людмила Тягнирядно

"Наша система освіти дуже орієнтується на те, щоб давати інформацію учням більше, ніж розвивати якісь навички. Це річ, над якою можна працювати, яку можна покращувати. Працюючи в тих умовах, які зараз є, потрібно все одно готуватися до ЗНО і старатися навіть у межах цієї програми отримувати якісь навички, які допоможуть у подальшому", — зазначила Інна Дзиндра.

Дзиндра порекомендувала, на що потрібно звернути увагу під час підготовки до ЗНО.

"Перше — це системність. Скласти пан — це лише перша частина. Його виконання вимагає страшенної самодисципліни. Навантаження потрібно розподіляти дуже збалансовано на весь рік. Зазвичай, наші учні готуються в останні декілька місяців, тому бали за ЗНО могли б бути і вищими. Інші техніки, які можна застосовувати, це повторення, переказ, а також тести. Так можна натренуватися", — пояснила менеджер.

Менеджери освітніх проектів також порадили, як побороти хвилювання на ЗНО, аби воно не вплинули не результати.

"Є декілька методів, як побороти хвилювання, але обов’язково потрібно готуватися. Є декілька методів психологів, які ми просуваємо через наш флешмоб "Щасти на ЗНО". Один з них — це фіксуватися на приємній події, яка буде після ЗНО, наприклад, якась поїздка на море. Нерідко батьки, вчителі вганяють учнів в режим деструктивного стресу", — сказав Володимир Кравчук.

Інна Дзиндра вважає, що "перш за все, потрібно добре виспатися та відпочити перед ЗНО. Безпосередньо перед тестом допомагають дихальні вправи та медитація".

На думку Владислава Єленчина,  "медитація справді допомагає, це культура концентрації. Концентруйтесь саме на диханні, а не на думках".

Прослухати повну версію.

На фото — Інна Дзиндра, Владислав Єленчин, Володимир Кравчук та Людмила Тягнирядно

Як якісно підготуватись до ЗНО — поради менеджерів освітніх проектів

Новини по темі