Мобільний додаток

Нарощені вії можуть призвести до синдрому "сухого ока" – офтальмолог

13.05.2019 р., 21:06

Як нарощування вій може зашкодити здоров’ю, в ефірі програми "Без стереотипів"розповів офтальмолог Сергій Риков.

Ведуча:

Ірина Коваль

Щодня зі світлин у соцмережах на нас дивляться привабливі кралі з силіконовими губами, гарними маленькими носиками і, звичайно, нарощеними віями. Мільйони дописів з хештегами #нарощення_вій, #недорого_вії, #вії_як_у_Кім, дівчата діляться досвідом, розповідаючи: "Це так прекрасно: прокинутися зранку, просто вмитися – і швиденько на роботу! Нарощені вії економлять купу часу щодня, і я впевнена у собі. Колеги запитують: "Що з тобою? Ти така гарна!" – а на мені геть немає косметики".

І при цьому – мінімум дописів про те, що обличчям в подушку не поспиш, вмитися повноцінно неможливо, бо клей небажано мочити. А ще – про алергічні реакції.

"Око має особливу фізіологію, і на маргінальному краї – це той край, де ростуть вії – є спеціальний вихід залоз. Ці залози виробляють сало і змащують рогівку. І якщо ми наклеюємо на верхнє повіко такі важкі вії – а для повіка вона важкі – вони під своєю вагою опускаються і деформують саму структуру цих залоз, і залози не виділяють достатньо кількості жиру. Це може бути однією з причин синдрому "сухого ока", тобто таких відчуттів, ніби в оці є пісок", – пояснив офтальмолог.

Втім, якщо використання штучних вій необхідне, є спеціальні краплі, які можуть  зменшити шкоду для ока.

"Якщо це необхідно для роботи, наприклад, є спеціальні штучні сльози, які необхідно закапувати кожні дві години", – радить лікар.

Нарощені вії – це просто мода, яка швидко мине, а вам треба буде думати, як вилікувати свої очі. Адже крім синдрому сухого ока, можлива реакція організму на клей або ж інфекція.

Не всі майстри з нарощення вій працюють з дорогими та якісними матеріалами, та й ви хочете зекономити, шукаючи акційну ціну.

Нарощувати чи ні – справа ваша. Головне – зберегти здоров’я очей.

Раніше в ефірі Радіо Промінь розповіли, які сонцезахисні окуляри в моді у цьому сезоні.

Нарощені вії можуть призвести до синдрому "сухого ока" – офтальмолог

Новини по темі