Мобільний додаток

Запровадження загального декларування матиме позитивний ефект — економіст

7.05.2019 р., 15:10

Команда майбутнього президента Володимира Зеленського підготувала законопроект про загальне декларування доходів громадян. В ефірі Українського радіо про переваги та перспективи цієї ініціативи розповів Анатолій Амелін, директор економічних програм Українського інституту майбутнього.

 

Ведуча:

Галина Бабій

 

Анатолій Амелін вважає, що ця пропозиція справить позитивний ефект. Адже в Україні нині вже є велика категорія людей, які підпадають під обов’язкове декларування статків.

"Мова йде про те щоб подібна практика була поширена на всіх громадян. Загальне декларування має позитивний ефект. Адже є  чиновники, які свої активи перекидають на непрацюючих родичів, і довести їх походження неможливо. Також багато хто отримує заробітні плати нелегально, в конвертах, таким чином, перебуваючи в нерівних умовах з громадянами, які платять податки", — вважає Анатолій Амелін.

Він пояснює, що ініціатори законопроекту планують запровадити поняття "нульової декларації", у яку ті люди, які мають незадекларовані доходи чи активи, зможуть їх внести і потім сплатити певний мінімальний податок.

За приклад і прототип пропонують взяти систему, запроваджену в столиці, при якій фіксуються всі взаємодії з державними та муніципальними органами. Якщо вийде взяти її за основу, то це дозволить заощадити час і кошти на розробку, вважає експерт.

"Це — амністія капіталу, коли кожен має можливість задекларувати доходи. Після завершення даного процесу, ніхто не спитає, звідки ти взяв машину чи дачу.

Якщо буде розроблена система e-government, тобто  "електронної держави", механізм може бути реалізовано максимально спрощено, шляхом натискання кнопки в електронному кабінеті", — резюмував Анатолій Амелін.

Нагадаємо, після того, як Верховна Рада влітку минулого року проголосувала за закон "Про валюту і валютні операції", питання про загальне декларування з'явилося на порядку денному, адже пункт 11 цього закону зобов'язує Кабінет міністрів і Нацбанк розробити і внести на розгляд парламенту законопроект про здійснення одноразового декларування активів фізичних осіб. Подати законопроект Кабмін і НБУ повинні протягом 6 місяців після вступу закону в силу (тобто після 7 лютого 2019 року. Разом з тим, днями представник команди Володимира Зеленського юрист Данило Гетьманцев розповів, що вони напрацювали свій законопроект про введення в Україні загального декларування доходів громадян.

Прослухати програму за участі Анатолія Амеліна ви можете в будь-який час за посиланням.

Новини по темі