Мобільний додаток

Експертка: найчастіше роботодавці наймають сезонних працівників неофіційно

7.05.2019 р., 12:29

Влітку зростає попит на сезонних працівників: робота офіціантами, збір урожаю, торгівля морозивом на вулицях. Які проблеми виникають при працевлаштуванні таких працівників та як не потрапити у пастку недобросовісного роботодавця, в ефірі "РанокПРО"розповіла Світлана Юхимович, менеджерка з комунікацій ГО "Трудові ініціативи".

Ведучі:

Ярина Скуратівська, Євген Павлюковський

Експертка розповіла, що у сфері сезонних робіт у законодавстві є певні прогалини. Зокрема, літня робота може врегульовуватися тимчасовими та сезонними трудовими договорами між працівником та роботодавцем.

"Тимчасові договори – це робота на строк до двох місяців, а сезонні – регулюються указом №310, перелік сезонних робіт встановлено списком № 278. До них відносять окремі роботи у галузях лісової промисловості, лісового господарства, сільського господарства, – пояснила експертка. – Але якщо говорити про офіціантів, наприклад – галузі торгівлі і громадського харчування до списку №278 не входять. І існує проблема, що попит на таких працівників є, але їхня робота не є регульованою, і роботодавців часто вдаються до неформального працевлаштування".

Неофіційне працевлаштування в Україні, на думку експертки, є значною проблемою в Україні. Хоча, відповідно до законодавства, сезонних працівників можна офіційно наймати на тимчасові або сезонні роботи, влітку роботодавці найчастіше цього не роблять.

"Вони не наймають працівників офіційно, тому що не бажають платити податки, не бажають гарантувати соціальні гарантії працівникам, – пояснила Світлана Юхимович. – Саме обсяг неформальної економіки в Україні дедалі зростає, наразі 20-30% усієї робочої сили в Україні працевлаштовані неофіційно. Роботодавець не укладає трудовий договір з працівником, гроші платяться в конверті, у працівника немає жодних соціальних гарантій, йому можуть гроші взагалі не заплатити".

Світлана Юхимович наголосила: саме обізнаність з законодавством часто допомагає не потрапити у пастку недобросовісних роботодавців.

Раніше експертка розповіла, як працевлаштуватися за кордоном і не потрапити до рабства.

Новини по темі