Мобільний додаток

Дуальна освіта замінила собою "практику" вже на 800 підприємствах

9.04.2019 р., 11:01

Про можливості, переваги та ризики, які несе собою дуальна освіта, в ефірі Українського радіо говорили експерти: керівник експертної групи з питань змісту та забезпечення якості освіти МОН Вікторія Карбишева, директор програми "Освіта" Українського інституту майбутнього Сергій Бабак, державний експерт експертної групи з питань змісту та забезпечення якості освіти МОН Галина Пономарьова.

Ведуча:

Тамара Гусейнова

Кабінет Міністрів затвердив план з реалізації Концепції підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти. Галина Пономарьова пояснює, що дуальна форма здобуття освіти — це спосіб, який поєднує навчання здобувачів освіти в закладах освіти і навчання на робочому місці.

"Це має бути неперервний освітній процес, який буде відбуватися на двох майданчиках одночасно. У нас є поділ на теоретичне і практичне навчання, ми хочемо, щоб це був неперервний процес, який поглибить навички", — говорить Галина Пономарьова.

Такий тип навчання не можна ототожнювати зі знайомим нам поняттям "практики".

Сергій Бабак: "Це більше, ніж практика. Особливо в професійно-технічній освіті, тому що роботодавці будуть навчати на робочому місці відповідно до своїх сучасних вимог. Практика цих питань у повній мірі не вирішує, є кадри, які не готові, хоча приходять з червоним дипломом".

Втім, роботодавці не завжди готові до такої форми освіти. Вони хочуть, щоб прийшов кваліфікований робітник, який буде виконувати всю роботу. А біля учня, студента, який прийшов на навчання, має бути обов'язково інструктор або наставник.

"Цей наставник може не встигати виконати свою роботу. Не кожен робітник підприємства може бути інструктором або наставником. Для цього знову ж таки треба проводити курси і спеціальне навчання",  — наголошує Вікторія Карбишева.

Однак, у програмах дуальної освіти наразі задіяно вже 800 підприємств і 11 навчальних закладів. Тобто результати експерименту показали, що роботодавець може обрати собі того робітника, який його задовольняє, а студент уже отримає практично готове робоче місце, якщо гарно себе проявить.

Слухайте більше за посиланням.

Фото: Zik

Дуальна освіта замінила собою "практику" вже на 800 підприємствах

Новини по темі