ДругаРіка

Пацієнти без декларацій зможуть отримувати невідкладну допомогу — експерт

8.04.2019 р., 10:17

З 1 квітня закінчується перший етап медичної реформи, який означає, що первинна ланка сімейної медицини є повністю реформованою. До цього часу всі громадяни мали підписати декларацію з сімейним лікарем, але зробили це не всі. У студії програми "Сьогодні. Зранку" експерт з охорони здоров’я, консультант зі стратегій та інновацій Вадим Арестов та Олена Степаненко, експерт з дотримання соціальних та економічних прав людини, говорили про те, що змінилося для закладів і пацієнтів з першого квітня.

 

Ведучі:

Тамара Гусейнова

Дмитро Хоркін

 

Вадим Арестов пояснив, що до завершення першого етапу реформи в медзакладах працювало два списки: "червоний" і "зелений". У зеленому були підписанти декларацій, які обслуговувалися в сімейного лікаря, а заклад отримував на них фінансування (370 грн/рік). У червоному — громадяни, які не підписали декларацію, втім вони безперешкодно могли приходити в лікарню і отримували там допомогу, фінансування закладу в такому випадку складало 120 грн/рік.

 

"Зараз повністю виключається червоний список. Коли людина приходить у лікарню, вона автоматично отримує декларацію на підпис з сімейним лікарем. Якщо вона не захоче підписувати, їй все одно будуть надавати невідкладну медичну допомогу без підписання. Заклади перестають фінансуватися за принципом приписання до них певної кількості населення, вони починають фінансуватися за принципом скільки декларацій у них є", — розповів Вадим Арестов.

 

Раніше на лікування людей з "червоного списку" виділялося 120 грн, тепер же їх лікування держава оплачувати не буде взагалі. Як при цьому уникнути порушень прав людини, чи не постане загрози порушення конституційних прав, розповіла Олена Степаненко.

"Ми, як інституція уповноваженого з прав людини, опікуємося правами людини. Тому коли ми побачимо порушення прав людини у наданні медичної допомоги, ми будемо реагувати на це. ООН вимагає того, щоб уряди формували свою політику так, щоб у центрі була людина", — говорить експертка.

Слухайте програму повністю.
 
Фото - pixabay.com
Пацієнти без декларацій зможуть отримувати невідкладну допомогу — експерт

Новини по темі