Мобільний додаток

Заручитись підтримкою опонентного електорату на дебатах не вдасться — експерти

6.04.2019 р., 17:46

Про що мають дискутувати лідери виборчих перегонів на дебатах перед голосуванням за президента? У студії Українського радіо про це говорили учасники програми "Плюс-мінус" Валентин Гладких експерт аналітичної групи “Левіафан", Євген Мироненко, керівник бюро аналітики "Тектум".

Ведучий:

Олександр Піддубний

 

Валентин Гладких:

"Дебати, в усьому світі, де є електоральна демократія, використовуються кандидатами для своїх електоральних цілей: поспілкуватися з прихильниками, звернутися можливо до нейтральних виборців, але заручитись підтримкою опонентного електорату на дебатах не вдасться. У цивілізованих країнах дебати — це шоу, у яких апелюють до емоцій. У форматі наукової конференції нікого зацікавити і переконати не вийде".

Євген Мироненко:

"Якщо так взялися за ці дебати говорити, то в штабах обох кандидатів сподіваються на якісь бонуси. Можливо ці дебати і будуть ключовим елементом діяння впродовж цих двох тижнів. Дебати, гадаю, відбудуться, а в якому форматі — час покаже".

Валентин Гладких:

"Я б хотів, щоб дебати розвивалися в такому векторі: одного кандидата я б запитував, що йому завадило зробити низку змін та реформ за час, поки він був при владі, а другого — що він збирається робити, щоб уникнути цих помилок.  Говорити треба про те, як запустити економіку і чому соціальна держава припинила своє існування та як її відновити?"

Євген Мироненко:

"Після звільнення уряду Яценюка склалася така суспільна думка, що вся влада перейшла до рук президента України, хоча конституційноце не так, і зараз всі питання в державі люди очікують і вимагають щоб вирішив особисто президент. Щодо самого дискурсу — обговорити підходи по всіх напрямках, за які відповідає президент і наявність тих людей, які будуть все ц виконувати. Якщо про одного кандидата ми знаємо, що він робив, що в нього не вийшло, і спитати іншого кандидата, що він збирається робити. І хто його комада, бо якщо ми копнемо глибше, то нові обличчя можуть виявитися далеко не новими".

Про які речі кандидати мають визначитися ще "на березі"? Питання Криму і Донбасу до певної міри вимагає обговорення, хоча провідною темою на цих виборах вона не буде.

Валентин Гладких:

"По-перше, ця тема є токсичною, і кожне необережне слово може "вибухнути", по-друге, Україна не може одноосібно вирішити це питання. Тому всі кандидати обмежують банальним формулюванням: "Україна буде намагатися відновити територіальну цілісність".

Євген Мироненко:

"У питанні Донбасу й Криму ми залежні від міжнародних партнерів і, в певній мірі, від агресора, але ми маємо формувати в цьому питанні порядок денний. Робити якісь кроки, щоб цю тему постійно актуалізувати".

Прослухати весь ефір можна тут.

Новини по темі