Мобільний додаток

У Бундестазі чекають на те, що Зеленський визначиться з вектором і програмою — Давид Вадефуль

2.04.2019 р., 13:16
Представники німецького парламенту надали оцінку першому туру виборів українського президента. Про це висловився голова фракції об’єднання Християнсько-демократичного союзу і Християнсько-соціального союзу Йоган Давид Вадефуль.  Він повідомив про те, що парламентська група ХДС/ХСС очікує, що обидва кандидати на другому турі виборів продовжуватимуть прозахідний курс України. Зокрема, вони повинні зобов'язатися активізувати зусилля, спрямовані на зміцнення верховенства права та боротьбу з корупцією, та продовжувати курс на економічну консолідацію.
 
Щодо персоналій, Вадефуль вважає, що високий відсоток голосів за актора Володимира Зеленського є вираженням зменшення довіри до політичних еліт і розчарування в процесі реформ при президенті Петру Порошенку. 
 
"Зеленський повинен протягом наступних трьох тижнів до голосування конкретно вказати, з чим він виступає і яка команда політиків повинна його підтримати. Україна не може дозволити собі покладатися на недосвідчене керівництво в конфлікті з Росією, в її важкій економічній і соціальній ситуації. Це буде грати лише на руку Москві і заохочувати її інтенсифікувати свою дестабілізаційну політику щодо України. Крім того, Зеленський повинен уточнити, як він хоче досягти своєї мети - збіднення олігархів, оскільки в підтримкці його в передвиборчій кампанії олігарх Ігор Коломойський зіграв значну роль", - ідеться в повідомленні.
 
Щодо невдачі Юлії Тимошенко, політик зазначає, що це свідчить про те, що виборці не мають довіри до її незрозумілої внутрішньої і зовнішньої політики.
 
"Перш за все, Тимошенко не змогла переконати виборців у своїх вартісних, але навряд чи доступних виборчих обіцянках, які лише пошкодили б розвиток України", - вважає парламентар.
 

Нагадаємо, 31 березня відбувся перший тур президентських виборів. За даними ЦВК, явка виборців становила 63,5%.

За даними Національного екзит-полу, на президентських виборах Володимир Зеленський отримав 30,6% голосів виборців, 17,8% підтримали Петра Порошенка. Юлія Тимошенко фінішувала третьою — за неї проголосували 14,2% опитаних виборців. 

У ЦВК триває підрахунок голосів, опрацьовано понад 98% протоколів.

Фото: ХДС/ХСС

У Бундестазі чекають на те, що Зеленський визначиться з вектором і програмою — Давид Вадефуль

Новини по темі