Мобільний додаток

ВВС вибачилась перед Порошенком за статтю про підкуп адвоката Трампа

28.03.2019 р., 16:40

Всесвітня служба ВВС вибачилась перед українським президентом Петром Порошенком за минулорічну публікацію — повідомляє ВВС-Україна.

Стаття, у якій йшлося про те, що представники Порошенка заплатили 400 тисяч доларів адвокату президента США, щоб продовжити зустріч з главою американської держави, була опублікована 23 травня 2018 року. У ній стверджувалося, що 400 тисяч доларів були перераховані адвокатові Дональда Трампа Майклу Коену. Видання посилалося на "українські джерела, причетні до угоди". Згодом матеріал було видалено з сайту.

Цю інформацію також озвучили у телевізійній програмі BBC.

21 вересня 2018 року Петро Порошенко звернувся до суду. Тоді Адміністрація президента заявила, що публікація ВВС "нанесла збитки репутації Порошенка, що є особливо небезпечним, оскільки він активно просуває в Україні антикорупційні кроки".

Високий суд Лондона (Великобританія) задовольнив позов українського президента, визнавши матеріал "однобоким" 8 лютого 2019 року.

Юрист ВВС визнав:

"У нашій новинній програмі "News at Ten", а також у статті, оприлюдненій онлайн 23 травня 2018 року, ми неправильно стверджували, що президент України Петро Порошенко здійснив або дозволив здійснити корупційну/незаконну оплату у розмірі 400 тисяч доларів особистому юристу Дональда Трампа Майклу Коену, щоб раніше узгоджена коротка зустріч між паном Порошенком і президентом Трампом була розширена у більш суттєві переговори".

Зазначається також, що Служба ВВС готова відшкодувати Петрові Порошенку збитки та судові витрати.

За інформацією видання  theБабель, Петро Порошенко на закритій зустрічі з блогерами 26 березня озвучив суму цієї компенсації — 160 тисяч фунтів стерлінгів (понад 5,5 млн гривень) — та запевнив, що передасть ці гроші українській армії.  

Фото: ЕРА

ВВС вибачилась перед Порошенком за статтю про підкуп адвоката Трампа

Новини по темі