Мобільний додаток

Українська книга увійшла до десятки найкрасивіших у світі

25.03.2019 р., 20:01

Українська книжка "Я так бачу" творчої майстерні "Аґрафка" здобула бронзову медаль на конкурсі "Найкрасивіші книги світу" та допомогла Україні вперше увійти до десятки країн-призерів. Про це повідомляє "Мистецький арсенал".

Цьогоріч у конкурсі, який проводиться з 1963 року, взяли участь понад 600 книг з 32 країн світу. Серед інших переможців — книги з Нідерландів, Австрії, Польщі, Чехії, Росії, Японії, Китаю, Німеччини та Швеції.

Організаторами однієї з наймасштабніших подій в сфері книжкового дизайну є німецький фонд "Мистецтво книги". Міжнародне журі оцінило мистецьке оформлення та естетичний рівень книг і вручило переможцям нагороди в рамках Лейпцизького книжкового ярмарку.

Журі конкурсу надали такий коментар про візуальну складову книжки "Я так бачу":

"У цій дитячій книжці розповідається про те, що бачить дівчинка у розкльошеній сукенці. Вона покладається на свої нові великі окуляри. Вивчати побачене їй допомагає сова — символ зору. На кількох сторінках книга стає навчальною, коли, наприклад, порівнюється зір бджіл, сов, коней, котів і собак. Взяти хоча би використання шрифту Брайля — хоч він і не відчутний на дотик, та літери зображені за допомогою червоних крапок. Графічне візуальне оформлення цієї книги у стилі таких собі піктограм вражає. Певні області виділені трьома кольорами (відтінки синього, червоного й жовтого), які живуть самі по собі й домінують над рештою. Місцями вони накладаються одне одного, прилягаючи аж до самого верху сторінки або й перескакуючи на іншу. Спостерігати за всім цим різноманіттям форм — справжня насолода".

Читайте також: Україна на французькій книжковій виставці Livre Paris: розповідає Ірина Славінська

Протягом року книги-переможці презентуватимуться у різноманітних бібліотеках світу та  заключно на найбільшій книжковій виставці у Франкфурті.

Фото: ВСЛ

Українська книга увійшла до десятки найкрасивіших у світі

Новини по темі