Більше новин
- 19:10
- "З нарцисизмом не народжуються": хто такі нарциси та звідки вони беруться – розповідає психотерапевт
- 18:06
- Більшість українських фільмів можна назвати артхаусними – Гладштейн
- 17:38
- Українське радіо презентує документальний фільм про "нормандську четвірку"
- 17:07
- Зимові традиції пращурів: як це було в них і що збереглося до наших днів — розповіла етнологиня
- 16:08
- Школа помічників Святого Миколая: як і для чого у Києві навчатимуть чарівників
Українська книга увійшла до десятки найкрасивіших у світі
Українська книжка "Я так бачу" творчої майстерні "Аґрафка" здобула бронзову медаль на конкурсі "Найкрасивіші книги світу" та допомогла Україні вперше увійти до десятки країн-призерів. Про це повідомляє "Мистецький арсенал".
Цьогоріч у конкурсі, який проводиться з 1963 року, взяли участь понад 600 книг з 32 країн світу. Серед інших переможців — книги з Нідерландів, Австрії, Польщі, Чехії, Росії, Японії, Китаю, Німеччини та Швеції.
Організаторами однієї з наймасштабніших подій в сфері книжкового дизайну є німецький фонд "Мистецтво книги". Міжнародне журі оцінило мистецьке оформлення та естетичний рівень книг і вручило переможцям нагороди в рамках Лейпцизького книжкового ярмарку.
Журі конкурсу надали такий коментар про візуальну складову книжки "Я так бачу":
"У цій дитячій книжці розповідається про те, що бачить дівчинка у розкльошеній сукенці. Вона покладається на свої нові великі окуляри. Вивчати побачене їй допомагає сова — символ зору. На кількох сторінках книга стає навчальною, коли, наприклад, порівнюється зір бджіл, сов, коней, котів і собак. Взяти хоча би використання шрифту Брайля — хоч він і не відчутний на дотик, та літери зображені за допомогою червоних крапок. Графічне візуальне оформлення цієї книги у стилі таких собі піктограм вражає. Певні області виділені трьома кольорами (відтінки синього, червоного й жовтого), які живуть самі по собі й домінують над рештою. Місцями вони накладаються одне одного, прилягаючи аж до самого верху сторінки або й перескакуючи на іншу. Спостерігати за всім цим різноманіттям форм — справжня насолода".
Читайте також: Україна на французькій книжковій виставці Livre Paris: розповідає Ірина Славінська
Протягом року книги-переможці презентуватимуться у різноманітних бібліотеках світу та заключно на найбільшій книжковій виставці у Франкфурті.
Фото: ВСЛ
