Мобільний додаток

Реконструкцію Шулявського вузла можна було зробити ще 10 років тому – експерт

19.03.2019 р., 17:53

Від початку тижня Київ стоїть у 10-бальних заторах. Це явище вже охрестили "Шулявським апокаліпсисом", адже "втомлений" Шулявський міст в неділю закрили на реконструкцію і вже розпочато його демонтаж. Експерт з транспортного планування Дмитро Безпалов в ефірі "РанокПРО" розповів, як вплине будівництво нової розв'язки на киян та гостей міста.

Ведучі:

Ольга Бабчук, Павло Туптинський

Дмитро Безпалов розповів, що уникнути такого тимчасового транспортного колапсу було практично неможливо, адже Шулявський міст давно потребував ремонту.

"Шулявський шляхопровід вже давно перебуває у аварійному стані, і було кілька інцидентів з обвалом зовнішніх конструкцій. Було просто небезпечно зберігати таку ситуацію. Єдине що реконструкція почалася трошки запізно, вона мала бути раніше. Ще у 2008 році був проект з реконструкції цього вузла, але от зараз 2019 рік, і реконструкція тільки розпочалася", – зауважив експерт.

При цьому, додав Дмитро Безпалов, що в Україні немає таких технологій, які б дозволили провести цю реконструкцію швидко.

"Ми наразі не маємо таких технологій, і ми не маємо достатньо коштів, щоб їх розвивати. Чому не запросити іноземного підрядника на ці роботи – це вже інше питання. У нас пройшов тендер, його виграла традиційно українська компанія. Це для нас вже звично. Тому відповідь треба шукати у нашій тендерній системі, хто і як у нас в Україні виграє тендери", – зазначив експерт.

Він також запевнив, що ситуація з Шулявським шляхопроводом не призведе до транспортного колапсу в Києві.

"Декілька днів ми будемо бачити перерозподіл транспортних потоків, і будемо мати великі проблеми, пов’язані з цим, а потім все більш-менш прийде в норму, – переконаний експерт. –Треба з розумінням поставитися до цієї ситуації, тому що це дійсно аварійна споруда, її треба розібрати і створити на її місці щось нове. А от що створити – це вже питання. Може, однорівневий перетин буде непоганим рішенням. Це треба дивитися".

Нагадаємо, 17 березня, у неділю, почалися демонтажні роботи на Шулявському шляхопроводі. На час реконструкції рух транспорту організовано прилеглими вулицями.

Від початку робочого тижня в районі шляхопроводу спостерігаються 10-бальні затори.

За планом, будівництво нової розв’язки на місці Шулявського вузла має завершитися до кінця поточного року.

Роботи на Шулявському шляхопроводі. Фото Instagram

Реконструкцію Шулявського вузла можна було зробити ще 10 років тому – експерт

Новини по темі