Обирай пісні. Визначай переможця

Вибори серед айсбергів: 34 українські полярники голосуватимуть в Антарктиді

19.03.2019 р., 14:35

Учасники українських антарктичних експедицій голосуватимуть 31 березня на антарктичній станції "Академік Вернадський", що за 15 тисяч км від Києва. Це найвіддаленіша виборча дільниця, на якій зареєстровано 34 виборці — повідомляє Національний антарктичний науковий центр.

Спецдільниця "Академік Вернадський" розташовується в найбільшому приміщенні станції — їдальні. У день виборів тут встановлюють кабінку для голосування, урну відкривають та рахують голоси в присутності всіх членів експедиції.

Через віддаленість дільниці, бюлетені напередодні виборів сюди надсилаються з ЦВК у вигляді скан-копій. Таким же чином виборці передають протоколи назад у Київ. Оригінали бюлетенів протоколи з мокрими печатками привозять до столиці члени експедиції, які повертаються на ротацію.

23-тя українська атлантична експедиція прибула на льодовий материк наприкінці січня, і в найближчі тижні повернеться до Києва разом з паперовими бюлетенями.

Виборчу комісію на спецдільниці створено з полярників, вона складається з чотирьох осіб, головою обрано начальника 23 УАЕ Віктора Ситова.

"Якщо громадянину не байдуже, що стане з його голосом, він і за 15 тисяч кілометрів від дому, посеред снігів та айсбергів, знайде можливість проголосувати", – говорить очільник НАНЦ Євген Дикий, закликаючи всіх українців 31 березня прийти на виборчі дільниці.

Учасники українських антарктичних експедицій мають можливість реалізувати своє виборче право на антарктичній станції "Академік Вернадський", починаючи з 1998 року. Вони можуть взяти участь в обранні Президента та парламенту (голосувати за списки партій), проте не голосують за кандидатів у мажоритарних округах та не беруть участі у місцевих виборах.

Нагадаємо, учасники 24 української експедиції вирушать в Антарктиду наприкінці березня.

 Фото: library.vspu.edu.

Вибори серед айсбергів: 34 українські полярники голосуватимуть в Антарктиді

Новини по темі