Мобільний додаток

ТОП-10 пріоритетів бізнесу: демонополізація ринків енергопостачання і свобода трудового договору

15.03.2019 р., 19:19

Співголова Комітету з податкових питань, Спілки українських підприємців Олександр Шемяткін та представник Української ради бізнесу Віктор Буток в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Ввечері" прокоментували значення демонополізації ринків енергопостачання та свободи трудового договору у контексті ТОП-10 пріоритетів українського бізнесу, заявивши, що програми кандидатів у президенти мають суто декларативний характер.

Ведучі:

Віталій Науменко, Наталя Чорна

"Демонополізація ринків постачання — це коли головні учасники ринку не мають можливості впливати  та визначати основні умови цього ринку: ціни, умови постачання тощо. Коли вони позбавляються такої можливості, це і є головною ознакою демонополізації", — зазначив Віктор Буток.

Читайте також — Єрашов: економічний блок у програмах кандидатів у президенти схожий на гасло, а не на конкретні речі

Олександр Шемяткін зауважив, що "12 кандидатів підтримали податок на виведений капітал. Багато кандидатів підтримують зменшення навантаження на Фонд оплати праці. Будь-яке зменшення витратної частини бюджету і залишення більше грошей в бізнесі спричинить зростання ВВП".

Віктор Буток наголосив, що програми кандидатів мають суто декларативний характер.

"Те, що записано у програмах кандидатів, ми маємо сприймати виключно як декларації. Коли я спілкувався з деякими кандидати, вони розуміють те, що потрібно робити. Але ми багато в чому мислимо моделями поведінки, яка функціонували вчора. Змінюються умови та методи. Тому для мене головним є не те, що кандидат вклав у свою програму, а як він здатен сприймати нове і втілювати нове", — сказав він.

На цю тему — Підприємці визначили ТОП-10 пріоритетів для зростання економіки — рекомендації кандидатам у президенти

Олександр Шемяткін пояснив, що свобода трудового договору є важливою для того, щоб формувати вільний рух робочої сили і відносин. 

"Щодо свободи трудового договору, то Україна має дуже старий Трудовий кодекс 70-го року, який законсервовано у ті відносини соціальної держави, а це обмежує можливість сучасного бізнесу спокійно брати і звільняти працівників, тобто формувати вільний рух робочої сили і відносин", — зауважив Шемяткін.  

Як повідомляється, Національна бізнес-коаліція, презентувала ТОП-10 пріоритетів для економічного зростання кандидатам у президенти України.

Це заміна податку на прибуток податком на виведений капітал для всіх компаній, зниження податкового навантаження на фонд оплати праці, створення єдиного органу з розслідування економічних злочинів, ліквідація податкової міліції та інших економічних підрозділів правоохоронних органів, запровадження безпаперових технологій, демонополізація ринків тепло- та енергопостачання, забезпечення рівності доступу учасників суміжних ринків до товарів та послуг природних монополій, зокрема електромереж та приватної тяги, інституційна реформа перевіряючих та контролюючих органів, ухвалення нового Податкового кодексу Розвитку та Митного кодексу, запровадження сучасного трудового права, заснованого на свободі трудового договору, збереження спрощеної системи оподаткування, сприяння легальному мікро- і малому підприємництву, детінізація економіки, зокрема ринку оренди землі та сільгосппродукціїта запровадження єдиного податкового електронного документа.

До ініціативи вже приєдналися 72 бізнес-асоціації, але процес об'єднання продовжується. Серед учасників є підприємства різних галузей, розмірів і регіонів —від маленьких компаній до провідних гравців країни.

Прослухати повну версію.

На фото — Олександр Шемяткін та Віктор Буток

ТОП-10 пріоритетів бізнесу: демонополізація ринків енергопостачання і свобода трудового договору

Новини по темі