Мобільний додаток

Україна має право на те, аби українська мова була державною, проте не робити це войовничо — Головний Рабин України

14.03.2019 р., 20:20

Україна має право на те, аби українська мова була державною, проте це не варто робити войовничо, переконаний Головний Рабин Києва та України Моше Реувен Асман. В ефірі Українського радіо в програмі "Персона ґрата" він прокоментував, яким має бути український мовний закон.

Ведуча:

Світлана Мялик

"Як будь-яка держава Україна має право на те, аби українська мова була державною. З іншого боку, я не вважаю, що це потрібно робити войовничим шляхом, не радикалізувати це. Багато людей розмовляють не українською. На жаль, багато людей розмовляють російською", ─ зазначив Моше Реувен Асман.

Головний Рабин України зауважив, що "в Ізраїлі мають знати іврит, але в Ізраїлі офіційними є іврит та арабська мова. Всі знаки на дорогах написано двома мовами. Кожен може говорити будь-якою мовою".

"Мені здається, що у такий непростий час потрібно шукати те, що є спільним. Має бути консенсус, і це має бути продумано", ─ додав Моше Реувен Асман.

Інтерв’ю — Головний Рабин України: проблема довкола безвізу з Ізраїлем має вирішитися протягом наступних двох тижнів

Нагадаємо, 4 жовтня 2018 року Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект "Про забезпечення функціонування української мови як державної". У ньому зазначено, що єдиною державною офіційною мовою в Україні є українська. У документі  також буде визначено коло осіб, зобов'язаних вільно володіти державною мовою.

12 березня Верховна Рада розпочала розгляд законопроекту у другому читанні.

Прослухати повну версію.

На фото — ведуча Світлана Мялик та Головний Рабин Києва та України Моше Реувен Асман

Україна має право на те, аби українська мова була державною, проте не робити це войовничо — Головний Рабин України

Новини по темі