Мобільний додаток

Сутички Нацкорпусу з силовиками — аналізують експерти

11.03.2019 р., 15:24
В ході подій 9 березня члени Національного корпусу перестаралися із застосуванням сили. Таку думку в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні.Вдень" висловив політтехнолог Олексій Голобуцький.
 
"Кожен вирішує свої завдання. Мабуть перестаралися у вирішенні конкретного завдання конкретних політичних діячів. Тобто завдання було показати, що сила не тільки за Порошенком, а й за іншими, але трохи перегрались", — переконаний Олексій Голобуцький.
 
Водночас, медіа-аналітик Олексій Ковжун вважає, що у кризовій ситуації, яка виникла, винні обидві сторони. 
 
"Мені здається, що це був абсолютно нормальний суспільний діалог. Продовження діалогу було вже з газом, фаєрами і таким іншим, але як кажуть американці, для танго потрібно двоє, і якби реакція правоохоронців була більш адекватною, можливо не відбулося б зіткнення. І скоріш за все, якби правильно відреагувала Адміністрація президента, не відбулася б поїздка до Черкас до чинного президента. Я не можу погодитись цілком із методами, що були застосовані, але проблема в тому, що Адміністрація президента дуже погано відпрацьовує ці моменти діалогу. Вони вважають, що грають свою гру в шахи і забувають, що з іншого боку дошки теж хтось є", — зазначив Олексій Ковжун.
 
Нагадаємо, 9 березня представники Нацкорпусу влаштували у центрі Києва акцію "День гніву" та прийшли на вул. Банкову під Адміністрацію президента з вимогою покарати причетних до розкрадань в "Укроборонпромі".  Під час акції сталися сутички. Дізнавшись, що президента немає в Адміністрації, тому що він перебуває з візитом у Черкасах, представники Нацкорпусу вирушили до Черкас, де намагалися прорватися до нього під час виступу біля палацу Дружби народів у центрі міста. В ході спроби прориву відбулися зіткнення з представниками Національної поліції.
 
За підсумками подій, відкрито кримінальне провадження за двома статтями Кримінального кодексу: за ч. 2 ст. 345 (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) та за ч. 4 ст. 296 (Хуліганство) Кримінального кодексу України.
 
Водночас, лідер партії "Національний корпус" Андрій Білецький заявив, що "єдине правопорушення за вчорашній день – це дії силовиків з незаконного перекриття київських вулиць і недопущення ветеранів на передвиборний мітинг". 
 
Слухати повну версію.
Сутички Нацкорпусу з силовиками — аналізують експерти

Новини по темі