Мобільний додаток

Юрист: часто причиною невдоволення роботою є цькування з боку керівництва та колег

9.03.2019 р., 17:17

Часто причиною невдоволення роботою є цькування з боку керівництва та колег, переконаний юрист Центру соціальних та трудових досліджень Віталій Дудін. В ефірі Українського радіо в програмі "Плюс-мінус" він прокоментував, що може бути причиною мобінгу та що працівникові варто робити у цій ситуації.

Ведучий:

Олександр Піддубний

"За даними різних досліджень, українські працівники не задоволені своєю роботою. Це вказує на те, що на роботі є не зовсім здоровий клімат, не зовсім здорове психологічне середовище. Часто причиною невдоволення є саме цькування з боку колег", ─ зазначив Віталій Дудін.

Дудін зауважив, що цькування можуть здійснюватись як з боку керівництва, так і з боку інших співробітників.  

"Цькування можуть здійснюватись як з боку керівництва (вертикальний мобінг), так і з боку інших співробітників (горизонтальний мобінг).  Дуже часто за цим стоїть економічний інтерес роботодавця, який не хоче бачити колектив єдиним, тому намагається зробити так, щоб працівники розділяли один одного по якихось атрибутах та критеріях. Наприклад, якщо є вимушені переселенці, то, ймовірно, на них ця дискримінація буде спрямована або до уваги беруться психологічні ознаки тієї чи іншої людини. У працівників теж є така психологічна мотивація, якщо вони знають, що не можуть попросити про підвищення заробітної плати", ─ сказав він.

Юрист пояснив, як працівникові у юридичній площині довести, що його цькують.

"Це має бути офіційне працевлаштування. Ваш статус  має бути саме статус працівника, а не фрілансера за цивільно-правовою угодою. Цей законопроект стосується лише трудових відносин. До того ж, потрібно подивитися внутрішні документи, наприклад, колективний договір про правила внутрішнього трудового розпорядку або інші положення, які регулюють створення якихось безпечних психологічних трудових умов на роботі. Тому варто дізнатись, чи є така документація. Потім потрібно звернутися з заявою до свого керівника, тому що він має контролювати ситуацію і відповідати за те, щоб у колективі було все добре. Це загальний принцип, який, на жаль, у нашому законодавстві не дуже встановлений, і законопроект про це не каже. Але за міжнародними стандартами роботодавець відповідає за все, що відбувається на робочому місці. Навіть якщо він персонально не цькував і не принижував", ─ повідомив Дудін.

Нагадаємо, у Верховній раді зареєстровано законопроект  №10118 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії мобінгу". Зазначається, що цей проект закону передбачає штраф за цькування на робочих місцях.

Прослухати повну версію.

Фото ─ pexels.com

Юрист: часто причиною невдоволення роботою є цькування з боку керівництва та колег

Новини по темі