Мобільний додаток

НАБУ відкрило справу за матеріалами журналістського розслідування про корупцію в "Укроборонпромі"

5.03.2019 р., 17:02
Національне антикорупційне бюро розпочало досудове розслідування щодо фактів корупції в оборонній сфері. Про це повідомила прес-служба НАБУ на своїй фейсбук-сторінці.
 
"За результатами аналізу інформації, викладеної в третій частині розслідування Лесі Іванової та  bihus.info про факти корупції в оборонці, детективи НАБУ зареєстрували ще одне кримінальне провадження. Попередня правова кваліфікація – ч.5 ст.191 КК України (Привласнення в особливо великих розмірах чи розтрата чужого майна, яке було ввірене особі чи перебувало в її віданні — ред.)", — йдеться в повідомленні. 
 
Нагадаємо, 25 лютого журналісти bihus.info оприлюднили перші дві частини розслідування, в якому йдеться, що нібито Ігор Гладковський, син першого заступника голови Ради національної безпеки і оборони України Олега Гладковського, разом з Віталієм Жуковим і Андрієм Рогозою через фірми-прокладки поставляли оборонним підприємствам контрабандні російські деталі або деталі з українських військових частин за завищеними в 2-4 рази цінами. Згідно з даними журналістів, розмір розкрадань становить мінімум 250 млн грн, а може бути і вдвічі більшим.
 
Сам Олег Гладковський 26 лютого звернувся до правоохоронних органів із заявою про перевірку оприлюднених у розслідуванні фактів про незаконні схеми при закупівлях в армії, а також попросив тимчасово призупинити його повноваження першого заступника секретаря РНБО. 4 березня президент України Петро Порошенко звільнив його з посади.
 
Також 4 березня журнаілсти bihus.info оприлюднили третю частину розслідування про корупцію в сфері оборони, в якому йдеться, що Укроборонпром нібито закуповував  шість висотомірів для літака Ан-26, вартість яких після продажу через фірму-прокладку з ОАЕ зросла у 5-7 разів. 
 
Державний концерн "Укроборонпром" вважає, що факти оприлюдені в розслідуванні є маніпуляцією.
НАБУ відкрило справу за матеріалами журналістського розслідування про корупцію в "Укроборонпромі"

Новини по темі